Działy
×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk

   Nasze podejście do CSR

   Pozostań wierny swoim wartościom w swoim domu.
   W Vente-unique z każdą sekundą budujemy wspólne jutro, dlatego wywieranie pozytywnego wpływu na społeczeństwo jest dla nas bardzo ważne. Zależy nam na zachowaniu przejrzystości wobec naszych klientów, a także na oferowaniu przemyślanych i lepiej wytwarzanych produktów. Wdrożyliśmy konkretne działania i nadal rozwijamy inne... Działania te dotyczą całego cyklu życia produktu: od jego koncepcji, do dotarcia do Twojego domu.

   Głęboko wierzymy w ludzi, a nasze zespoły pracują przez cały rok wokół wspólnych wartości w zakresie wydajności i dobrego samopoczucia.

   Człowiek w centrum ciągłej ewolucji firmy

   Vente-unique to średniej wielkości firma we Francji. Pracownicy są naszą największą wartością, dlatego też stawiamy na ich ciągły rozwój. Jesteśmy jak rodzina, gdzie każdy pracownik i każda osobowość naprawdę się liczą. Wierzymy i stawiamy na różnorodność profili.

   Jesteśmy przekonani, że zadowolenie naszych pracowników jest istotnym czynnikiem sprzyjającym osiąganiu wysokich wyników.

   Opracowaliśmy politykę równych szans, która skupia się na równości płci, integracji, współpracy międzypokoleniowej oraz różnorodności społecznej i kulturowej.
   ‘‘ Wewnętrznie, jak i zewnętrznie, chcemy rozprzestrzeniać radość w Twoim domu ‘‘
   Nasze wartości: wydajność i życzliwość

   Odpowiedzialny produkt

   1 Nasza gama produktów Good for Planet

   Vente-unique rozszerza swoje zaangażowanie i oferuje gamę produktów Good for Planet, ekologicznie odpowiedzialną, szanującą podejście do ludzi i środowiska.

   Bawełna organiczna
   Made in France
   PEFC
   Made in Europe
   Zrównoważona gospodarka leśna
   Materiały z recyklingu
   CertiPUR
   OEKO TEX® STANDARD 100
   *Szczegóły dotyczące tych kryteriów znajdziesz w naszej zakładce Good for Planet

   2 Zaufani dostawcy

   100% fabryk, z którymi współpracujemy, jest regularnie audytowanych według ścisłych i precyzyjnych specyfikacji w celu zapobiegania praktykom sprzecznym z naszymi wartościami (praca dzieci, zatrudnianie więźniów, praca przymusowa, nieprzestrzeganie prawa pracy, dyskryminacja ze względu na rasę, kolor skóry, płeć, religię, sprawność fizyczną i pochodzenie).

   3 Drugie życie

   W Vente-unique wierzymy, że produkt może mieć kilka żyć, a przede wszystkim, że świat jutra to świat wzajemnej pomocy. Dlatego też przekazujemy zwrócone lub lekko uszkodzone produkty fundacji Emmaus.

   W latach 2019-2022 przekazane zostały darowizny rzeczowe o wartości 1,5 mln euro (Emmaus, Stowarzyszenie Le Maillon).
   Jako specjalista od e-commerce przekazujemy również sprzęt IT. Od 2019 roku Vente-unique przekazuje sprzęt komputerowy, który nie jest już używany przez pracowników na rzecz projektu integracyjnego Ateliers Sans Frontières (ASF). W ten sposób Vente-unique przyczynia się do wsparcia osób dorosłych znajdujących się w trudnej sytuacji, aby pomóc im w ich życiowych planach, odzyskać godność i doprowadzić do stabilnej sytuacji osobistej i zawodowej.
   Wartość darowizn dla stowarzyszeń w latach 2019-2022
   1,5 mln euro

   Pozytywny wpływ na środowisko

   Vente-unique jest w 100% sklepem internetowym. Nie mamy fizycznego sklepu, co znacznie zmniejsza nasz ślad węglowy. Chcemy robić więcej w tym zakresie, wdrażamy odpowiedzialne działania na każdym etapie życia produktu:

   1 Magazyn spełniający wymagania społecznej odpowiedzialności

   W naszym magazynie zlokalizowanym w regionie Oise we Francji pracuje 250 pracowników. Magazyn został zmodernizowany w 2020 r. roku z myślą o kontroli zużycia energii. Magazyn o powierzchni 80 000 m² spełnia najnowsze standardy ekologiczne i energetyczne.

   Nasz magazyn jest zaopatrzany w energię przez 100% ekologicznego dostawcę. Oświetlenie elektryczne jest sterowane jest na trzy sposoby: programowalny zegar dla obszarów doków, czujnik zmierzchu dla obszaru zewnętrznego i czujnik obecności dla obszaru regałów, co ogranicza straty energii. Cały magazyn jest wyposażony w diody LED, a biura są kontrolowane przez czujniki obecności.
   Warehouse
   Firma Vente-unique posiada odznacznie
   Net Zero Website

   2 Dostawa

   Aby uniknąć nieudanych prób dostaw oferujemy naszym klientom możliwość wyboru terminu dostawy do domu, który odpowiada ich dostępności. Możliwe jest również dostarczenie do punktów odbioru paczki, nawet w przypadku jej dużych wymiarów. To pozwala nam na ograniczenie przemieszczania się naszych dostawców.

   3 Ślad węglowy

   Kompensujemy ślad węglowy powstały przez działanie strony Vente-unique i naszych pracowników w siedzibie głównej poprzez sadzenie drzew. Od 2021 roku posiadamy certyfikat "Net Zero Website" i posadziliśmy ponad 16 000 drzew, czyli ponad 8 hektarów, równoważąc w ten sposób 26 000 ton C02 na całym świecie.