×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   Element ten często jest pomijany przy projektowaniu wnętrza, ale zapewnia on finalny, wyjątkowy wygląd sypialni. Jest elegancki i praktyczny, podkreśla klimat wnętrza i zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania. Ale jak wybrać spomiędzy dostępnych ławek, skrzyni i innych mebli?

   1. Czym jest skrzynia lub ławka stawiana w nogach łóżka?

   W nogach łóżka możemy ustawić mebel o dowolnym rozmiarze i kształcie, stanowiący przedłużenie łóżka. Pełni on głównie rolę dekoracyjną, zatem wiele osób chce, by pasował do pozostałych mebli i do łóżka. Może pełnić również funkcję praktyczną.

   Rozróżniamy dwa główne typy tego mebla:

   - ławka zapewnia miejsce do siedzenia i stanowi ozdobę pokoju. Nie posiada schowka, ale można na niej położyć rzeczy, albo usiąść na chwilę, na przykład sznurując buty.

   Natomiast skrzynia to mebel do przechowywania, w którym pomieścimy tekstylia domowe, buty itd. Na pokrywie również można siadać, często jest ona zresztą tapicerowana.

   2. Jakie wymiary skrzyni lub ławki wybrać?

   By uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny, dobrze wybrać mebel, którego rozmiary są dopasowane do rozmiarów łóżka. Najpierw należy uwzględnić szerokość łóżka, może mieć ono 140, 160 lub 180 cm, dlatego będą do niego pasować różne meble stawiane w nogach. Istnieją również modele dopasowane do łóżek 1-osobowych.

   Innym ważnym, a często pomijanym czynnikiem, jest wysokość mebla i łóżka z materacem, najlepiej, by była ona zbliżona. Dzięki temu po przysunięciu mebla do łóżka uzyskamy estetyczny efekt.

   3. Styl i materiał

   Miłośnicy klasycznego stylu mogą wybrać mebel tapicerowany, który stworzy przytulną atmosferę w sypialni. Takie meble często wykonane są ze skóry lub ekoskóry, ale można też zdecydować się na miękki i puszysty welur.

   Natomiast nowoczesny mebel ustawiany w nogach łóżka zazwyczaj ma formę ławki w minimalistycznym stylu. Bardziej odważne meble miewają konstrukcję i nogi z metalu: warto rozważyć tę opcję, jeśli marzysz o meblu w industrialnym stylu.

   Mebel drewniany lub rattanowy wniesie natomiast rustykalny klimat do sypialni. Świetnie sprawdzi się w wiejskim domku.

   Skrzynia w nogach łóżka to świetny sposób na powiększenie przestrzeni i estetyczne miejsce do przechowywania.

   4. Jaki kolor wybrać?

   Meble stawiane w nogach łóżka są dostępne w przeróżnych kolorach, dzięki czemu możesz dobrać model pasujący do wystroju sypialni. Biel, czerń i szarość to klasyczne i najbardziej popularne opcje, które ze względu na swoją neutralność pasują wszędzie. Możesz też zdecydować się na głęboki brąz w przypadku mebla z błyszczącej skóry lub żywą czerwień w przypadku delikatnego weluru.

   5. Ile kosztuje mebel stawiany w nogach łóżka?

   Średnie ceny ławki lub skrzyni stawianej przy łóżku nie są zbyt wysokie. Najtańsze modele kosztują 50 lub 315 zł, co z pewnością ucieszy osoby szukające mebla w niskiej cenie.

   W przypadku wyższej jakości lub większych rozmiarów, należy przygotować się na wydatek od 450 do 900 zł. Meble luksusowe lub na wymiar mogą kosztować nawet 4500 zł.

   Jaki model najlepiej będzie pasował do Twojej sypialni? Z pewnością znajdziesz coś dla siebie wśród mebli oferowanych przez Vente Unique.

   Zobacz także:

   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów