×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   Nie znosisz, kiedy w czasie kąpieli zimna zasłonka prysznicowa przykleja się niespodziewanie do twoich pleców? Czas najwyższy sprawić sobie prawdziwy parawan prysznicowy! Dzięki przeszklonym ściankom zamontowanym na stałe, przesuwanym lub otwieranym, parawan idealnie oddziela strefę prysznica od pozostałej części łazienki, zapobiega przypadkowemu zalaniu pomieszczenia i dodatkowo podkreśla jego stylowy charakter. Szczegóły poznasz w przygotowanym przez Vente-Unique przewodniku.

   1. Jakie są rodzaje parawanów prysznicowych?

   Nie należy mylić parawanu prysznicowego z kabiną prysznicową: podczas gdy ta ostatnia stanowi rodzaj zamkniętej komory, parawan oddziela strefę prysznica od pozostałej powierzchni łazienki, a zatem jest wymarzonym rozwiązaniem dla pryszniców w stylu włoskim.

   Parawany prysznicowe mogą mieć różne style i wymiary, w zależności od upodobań estetycznych i praktycznych. Parawan prysznicowy stały podobny jest do ścianki, z tą różnicą, że oddziela przestrzeń w sposób bardziej subtelny i wpuszcza do wnętrza więcej naturalnego światła. Jeśli wybierzesz stałą ściankę prysznicową, należy wymierzyć starannie jej długość i wysokość oraz sprawdzić kierunek montażu, tak aby jak najlepiej zabezpieczyć pozostałą część łazienki przed rozlewaniem wody.

   Szczególnie godny polecenia jest parawan stały z otwieranym panelem, który, jak wskazuje jego nazwa, charakteryzuje się pewnym minimalnym zakresem ruchomości dzięki obrotowemu skrzydłu ograniczającemu możliwość rozchlapywania się wody. Ten wariant parawanu może być uzupełniony lub zastąpiony przez drzwi prysznicowe w odpowiednim kształcie.

   I ostatni rodzaj parawanu prysznicowego – parawan przesuwny dający możliwość niemal całkowitego zamknięcia strefy prysznicowej a zarazem oczarowujący swym eleganckim stylem i niezwykłą funkcjonalnością.

   2. Jakie materiały należy brać pod uwagę, dokonując wyboru parawanu?

   Do wykonania każdego parawanu,
   bez względu na to, czy jest to parawan do prysznica we włoskim stylu czy inny model, używa się takich samych materiałów, które gwarantują bezpieczeństwo użytkownika. Szyba prysznicowa jest, niemal w każdym przypadku, wykonana ze szkła o wysokiej jakości i zaprojektowana w sposób zapewniający jej odporność na wysokie temperatury i wytrzymałość na uderzenia. Grubość szklanego parawanu określa jego stopień wytrzymałości: w idealnym przypadku będzie ona wynosiła od 4 do 8 milimetrów.

   Bezpieczne szkło posiada różne poziomy przezroczystości, od całkowicie transparentnego po szkło matowe czy granitowe. Z kolei szkło z sitodrukiem lub ozdobnym motywem zapewnia użytkownikowi intymność, dodając jednocześnie łazience niepowtarzalnego charakteru.

   Należy zauważyć, że niektóre parawany prysznicowe są nadal wykonywane z PVC lub akrylu – modele te stają się jednak coraz rzadsze, ponieważ w porównaniu z tymi wykonanymi ze szkła bezpiecznego są mniej wytrzymałe i charakteryzują się mniejszą estetyką.

   3. Jakie wymiary powinien mieć parawan prysznicowy?

   Zaleca się, aby zamontowane parawany prysznicowe ze szkła sięgały niemal do sufitu: dobrym rozwiązaniem jest zostawienie otworu, którym będzie odprowadzana para wodna, umożliwiając tym samym uniknięcie efektu«sauny».

   Szklane parawany prysznicowe dostępne są w szerokim zakresie wymiarów, pozwalających na ich zastosowanie w każdym rogu strefy prysznicowej, na przykład o wysokościach między 180 i 210 centymetrów. Szerokość mieści się w przedziale od 70 do 80 centymetrów w przypadku małych pryszniców, aż do 140-150 centymetrów dla pryszniców umieszczonych na dużej powierzchni.

   4. Jakie są dostępne opcje?

   Wachlarz nowoczesnych parawanów prysznicowych zaskakuje często oryginalnymi modelami. Jeśli marzysz o atmosferze zen i całkowitym rozluźnieniu, z pewnością znajdziesz odpowiedni dla siebie model wśród tych z wbudowanym oświetleniem LED! Ten typ parawanów ze szkła przyjemnie oświetla strefę prysznica, zapewniając całkiem nowe doznania, którym towarzyszą najpiękniejsze efekty świetlne wpływające dobroczynnie na samopoczucie użytkownika.

   Niektóre z wysokiej jakości modeli parawanów posiadają wbudowane ogrzewanie, emitujące przyjemne ciepło, które podnosi temperaturę otoczenia o kilka stopni i zapewnia komfortowe warunki po kąpieli.

   5. Ile kosztują parawany prysznicowe?

   Od standardowych parawanów ze szkła matowego po modele wysokiej jakości z oświetleniem LED lub innymi luksusowymi funkcjami – ceny parawanów prysznicowych bywają bardzo różne!

   Już niewielki budżet w przedziale od od 400 do 800 zł w zupełności wystarczy, aby ostatecznie pożegnać się z zasłonką prysznicową. Na drugim zaś biegunie mamy piękne i stylowe parawany, których cena sięga nawet od od 1800 do 2200 zł.

   Zobacz także:

   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów