Porady i zamówienie: 221521008

Jak wybrać krzesło biurowe?

By być bardziej efektywnym w pracy, zacznij od wygodnego siedziska! Zakup odpowiedniego krzesła biurowego zapewni Ci, w przeciwieństwie do modelu niedostosowanego do Twoich potrzeb i budowy, prawdziwy komfort na co dzień, szczególnie jeśli masz siedzącą pracę i spędzasz długie godziny przed komputerem. Oto szczegółowa prezentacja Vente-Unique.

1. Jakie są rodzaje krzeseł biurowych?

Jaki jest najlepszy rodzaj fotela biurowego ? Zależy to nie tylko od pożądanego poziomu komfortu, ale również od estetyki i subiektywnych kryteriów.

- Fotel „administracyjny” lub „biurowy” stanowi obecnie standard w większości firm. Ma regulowaną wysokość, kółka, szerokie oparcie i podłokietniki.Takie niedrogie krzesło biurowe będzie doskonałe w przypadku większości pracowników biurowych.

- Fotel obrotowyczęsto wykonany jest ze szlachetnych materiałów, takich jak skóra. Posiada wyższe oparcie i doskonałe wykończenie, podkreślające stanowisko jego użytkownika.

- Ergonomiczny fotel biurowy to model premium w stosunku do zwykłego krzesła biurowego. Umożliwia precyzyjną regulację, dzięki której dostosowuje się do każdej sylwetki. To dobra inwestycja dla osób cierpiących na przewlekły ból podczas pracy.

- Designerski fotel biurowy skupia się na estetyce, czasem kosztem komfortu i funkcjonalności. To świetny sposób, by stworzyć nowoczesną i awangardową atmosferę w miejscu pracy!

- Fotel gamingowy ma zapewniać jak najlepsze warunki dla miłośników gier wideo lub specjalistów pracujących w branży, podczas długich godzin spędzanych przed ekranem. Przeważnie zapewnia lepsze podparcie i ma charakterystyczny wygląd dzięki żywym kolorom i odważnym kształtom.

2. Jaki materiał wybrać?

Bez względu na to, czy szukasz krzesła biurowego dla dziecka, czy też modelu, który sprawdzi się w surowym środowisku pracy, do wyboru masz te same materiały. Poliestrowe siedzisko polecamy w przypadku standardowego budżetu: jest ono szeroko stosowane przez producentów, to tekstylne włókno cechuje się wytrzymałością i łatwością utrzymania.

Jeśli chcesz, by efekt był bardziej elegancki, możesz wybrać mikrofibrę, którego gęsty splot zapewnia satynowy efekt i wyjątkową trwałość. Modele skórzane lub z ekoskóry zapewniają spokojne i luksusowe środowisko pracy.

Konstrukcja fotela może być wykonana z PVC w przypadku tańszych modeli lub z metalu w przypadku droższych wersji.

3. Ergonomiczny czy standardowy?

Zakup ergonomicznego krzesła biurowego może być niemożliwy ze względu na wyższą cenę tych modeli, szczególnie jeśli musimy wyposażyć całą firmę. Jest ono jednak zalecane w przypadku stanowisk wymagających pozycji siedzącej przez 6 do 8 godzin dziennie. Jeśli wybierzesz fotel standardowy, upewnij się, że jest odpowiednio ustawiony. Powinieneś móc utrzymać proste plecy, opierając się o oparcie, a stopy powinny płasko spoczywać na podłodze.

Szczególnie fotel gamingowy może zawierać wiele ergonomicznych elementów, by ograniczyć zmęczenie ciała i stawów podczas powtarzalnych ruchów wykonywanych nieraz przez długi czas. Oferuje on zdecydowane korzyści w stosunku do tanich krzeseł.

4. Jakie akcesoria wybrać?

Podłokietniki stanowią niezmiernie ważny element krzesła biurowego, ponieważ znacznie ograniczają napięcie ramion, rąk i pleców w pozycji spoczynku. Inny dodatkowy element to zagłówek umieszczony nad oparciem w celu zmniejszenia napięcia głowy i szyi. Oparcie w niektórych modelach ergonomicznych zawiera też regulowane podparcie lędźwiowe, które odciąża dolny odcinek pleców.

Krzesła biurowe znajdziesz już w cenie 310 zł. Modele wyposażone w akcesoria lub z lepszym wykończeniem są oczywiście droższe, ale nie nadmiernie, dobry fotel można znaleźć już za mniej niż 900 zł.

Lider w sprzedaży mebli online

Twoje gwarancje

Vente-unique.pl, założona w 2005 roku, jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Paryżu od kwietnia 2018 roku - kod ALVU - Tel: 221521008
Rue Jacquard - 93315 le Pré Saint Gervais - Francja