Porady i zamówienie: 221521008

Jak wybrać fotel z funkcją relaksu lub masujący?

Usiądź wygodnie, by poczytać książkę lub obejrzeć film, a następnie przechyl oparcie na małą drzemkę... Fotel z funkcją relaksu ma wiele miłośników, którzy cenią jego wszechstronność i absolutny komfort. Warto jednak dokonać właściwego wyboru, by uniknąć rozczarowań. Jaki fotel relaksacyjny jest dobry dla ciebie?

1. Fotel relaksacyjny czy fotel masujący?

Szukasz wygodnego miejsca do czytania lub oglądania filmów?

Pojedynczy fotel relaksacyjny powinien Ci się spodobać. Fotel przeznaczony do relaksu różni się od klasycznych modeli dzięki możliwości zmiany nachylenia. Można łatwo przejść z pozycji siedzącej do półleżącej lub leżącej. Szczególnie jeśli wybierzesz fotel z elektryczną funkcją relaksu, który możesz obsłużyć, wciskająć przycisk na pilocie.

Jednak standardowy fotel relaksacyjny nie jest szczytem luksusu i komfortu. Taki jest natomiast fotel masujący, który łączy modułowość fotela relaksacyjnego z rolkami wykonującymi przyjemny masaż wszystkich mięśni ciała. Kneading, tapping, technika Shiatsu… Jeśli możesz wydać wystarczająco dużo, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
 

2. Jakie nachylenie i pozycja dla idealnego komfortu?

Uwaga, nie wszystkie modele są takie same! Nie wybieraj fotela relaksacyjnego bez sprawdzenia, czy pasuje do Twojej budowy. W przeciwnym razie dopadnie Cię ból pleców.

W pozycji siedzącej sprawdź wymiary, powinieneś móc położyć stopy płasko na ziemi przy kolanach zgiętych pod kątem 90 lub 95 stopni. Głębokość fotela relaksacyjnego to bardzo ważne kryterium: w idealnej sytuacji powinieneś móc usiąść tak, by wnętrze kolan nie dotykało siedziska. Siedzisko musi mieć też wystarczającą szerokość między podłokietnikami. Sprawdź, czy fotel nie będzie dla Ciebie za wąski.

Możesz wybrać najlepsze dla Ciebie maksymalne nachylenie. Możesz wybrać pozycję półleżącą (135 do 140 stopni) lub całkiem leżącą (170 do 180 stopni). Lepiej wybrać podniesiony fotel relaksacyjny, jeśli może być Ci ciężko wstać z siedziska.

3. Materiał i styl

Bez względu na to, czy wolisz fotel masującyczy też fotel relaksacyjny, możesz wybrać tkaninę, skórę lub ekoskórę. Każdy ma własną opinię, wszystkie rozwiązania są możliwe, o ile wybierzemy dobrej jakości wykończenie.

Zasadniczo fotele relaksacyjne ze skóry zachwycają ciepłem i charakterem, sprawdzą się we wnętrzu klasycznym, rustykalnym czy też romantycznym.
Modele z tkaniny wyróżniają się bogactwem kolorów, kształtów i wzorów. Pasują do designerskiego, nowoczesnego lub skandynawskiego wnętrza

4. Ręczny czy elektryczny?

Fotel elektryczny, umożliwiający zmianę pozycji bez wstawania, za pomocą przycisku, ma wyłącznie zalety w stosunku do modelu ręcznego. Jeśli jednak jesteś w sile wieku i masz ograniczony budżet, możesz wybrać model ręczny. Ponadto, ze względu na konieczność schowania silnika, fotele elektryczne są cięższe i masywniejsze, co może wpływać na ich estetykę.

5. Jakie opcje wybrać do fotelu relaksacyjnego lub masującego?

Niektóre akcesoria mogą dodatkowo zwiększać poczucie komfortu związanego z użyciem fotela relaksacyjnego. Zagłówki i podnóżki uzupełniają podparcie ciała na końcach.

Można też wymienić często niedoceniane opcje, takie jak technologia Zero Wall, która umożliwia ustawienie wszystkich pozycji fotela bez rozkładania go do tyłu. To świetne rozwiązanie dla małych pomieszczeń.

Podnoszony fotel elektryczny ułatwia wstawanie, przydaje się w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych.

Lider w sprzedaży mebli online

Twoje gwarancje

Vente-unique.pl, założona w 2005 roku, jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Paryżu od kwietnia 2018 roku - kod ALVU - Tel: 221521008
Rue Jacquard - 93315 le Pré Saint Gervais - Francja