×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   Jeśli lubisz czytać lub uwielbiasz wszelkiego rodzaju bibeloty, biblioteczka to niezbędny element Twojego domu. Dzięki przeróżnym stylom i rozmiarom z pewnością wybierzesz model, który spełni Twoje oczekiwania i potrzeby. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę?

   1. Jakie są rodzaje regałów i biblioteczek?

   Pamiętaj, że różnica pomiędzy regałem i biblioteczką dotyczy głównie ich przeznaczenia: mebel z półkami służący głównie do przechowywania książek to biblioteczka, natomiast mebel służący do ekspozycji różnych przedmiotów to regał.

   Istnieją różne rodzaje mebli do przechowywania:

   - Klasyczna biblioteczka zawiera wiele półek i stoi na podłodze. Ze względów bezpieczeństwa może być też przymocowana do ściany.

   - Biblioteczka ścienna lub regał ścienny są przymocowane do podłogi i nie mają nóg. Taki mebel wyróżnia się elegancją i lekkością, ale nie może być zbyt obciążony.

   - Biblioteczka narożna lub regał narożny mają prosty kąt i można ustawić je w nieużywanym narożniku pokoju. To dobry sposób na zoptymalizowanie przestrzeni.

   - Witryna to mebel stojący, przeważnie zawierający szuflady i dużą, przeszkloną przestrzeń do ekspozycji przedmiotów. Można w niej przechowywać książki i inne rzeczy.

   2. Jakie wymiary wybrać?

   Od niecałych 50 cm do ponad 2 metrów: idealne wymiary regału lub biblioteczki zależą od wielu kryteriów, takich jak dostępna długość ściany czy ilość książek. Zasadniczo należy najpierw sprawdzić książki o najdziwniejszych rozmiarach, by upewnić się, że zmieszczą się w biblioteczce.

   By uniknąć niemiłej niespodzianki, warto wybrać biblioteczkę modułową, dzięki której dowolnie rozmieścimy półki.

   3. Jaki materiał wybrać?

   Drewniana biblioteczka o naturalnym wyglądzie to wciąż ponadczasowy model, z drewna wciąż wykonuje się większość mebli. Nic w tym dziwnego: ciepło i przyjazny wygląd drewna pasuje zarówno do elementów dekoracyjnych jak i do regału.

   Ponadto dzięki różnorodności gatunków drewna można stworzyć dowolny klimat we wnętrzu. Lite drewno teckowe, mahoń, olejowany dąb, drewno egzotyczne jasne lub ciemne: ciężko wybrać najładniejszy drewniany regał.

   Jeśli chcesz wykazać się oryginalnością, nie ma problemu! Możesz zdecydować się na regał metalowy i z hartowanego szkła, by cieszyć się blaskiem kutego żelaza.

   4. Jaki styl?

   Piękna stylizowana biblioteczka sprawdzi się w klasycznym lub rustykalnym wnętrzu: jej ścianki z litego drewna lub imitacji z płyty MDF odzwierciedlają styl dawnych epok i nadadzą uroku Twojemu wnętrzu.

   Wolisz designerską biblioteczkę ? Dzięki licznym modelom wniesiesz nutę nowoczesności do biura, salonu lub sypialni. Asymetryczny regał ma niewycentrowane półki, które łamią monotonię mebla. Podobnie niektóre bardziej ekscentryczne modele umożliwiają ustawienie książek na nieco pochyłych półkach, co urozmaica efekt.

   Biała biblioteczka w skandynawskim stylu i biblioteczka industrialna łącząca drewno i metalową konstrukcję to również popularne modele, które pasują do większości nowoczesnych wnętrz.

   5. Jakie ceny?

   Regały i biblioteczki dostępne w sprzedaży są niezwykle zróżnicowane, podobnie jak ich ceny. Szukasz niedrogiej biblioteczki? 135 do 225 zł wystarczy na najtańszy model, który sprawdzi się w pokoju dziecka. Luksusowa biblioteczka może natomiast kosztować ponad 4500 zł.
    
   Wiesz już, co wybierasz? Zobacz wybór biblioteczek i regałów dostępnych na Vente Unique.

   Zobacz także:

   Przewodnik zakupów
   Porada
   Porada
   Przewodnik zakupów