×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk

   W jaki sposób estetycznie zaaranżować strefę TV w salonie lub pokoju dziennym? Skorzystaj z naszego przewodnika!

   Aranżacja strefy TV

   Niezależnie od tego, czy chcesz uczynić z niego atut dekoracyjny, umieszczając go symbolicznie w centrum pomieszczenia, czy też wolisz go maksymalnie ukryć, telewizor jest tematem, którego nie unikniesz, jeśli chcesz cieszyć się doskonałym wnętrzem salonu. Jaką szafkę RTV wybrać do strefy TV, aby stworzyć przestrzeń na miarę swoich potrzeb i jakie opcje są dostępne?

   Sztuka wyboru odpowiedniego miejsca na strefę TV

   Wybierając miejsce dla telewizora w salonie należy kierować się zarówno kryteriami praktycznymi, jak i estetycznymi.

   Z praktycznego punktu widzenia zaleca się, aby ekran nie znajdował się bezpośrednio przed oknem lub innym źródła światła, w celu uniknięcia trwałych odbić, które mogłyby przeszkadzać. Podobnie ważne jest, aby między telewizorem a kanapą pozostawić odpowiednią odległość w zależności od ekranu, czyli co najmniej trzykrotności długości przekątnej ekranu.

   Pod względem zaś estetyki i aranżacji, wszystko jest kwestią preferencji. W salonie, w którym telewizor jest centralnym punktem, doskonale sprawdzi się duża, stojąca lub montowana do ściany szafka, która odpowiednio wyeksponuje ekran TV. W innym przypadku wybierz np. narożną szafkę RTV, która dyskretnie wpasuje się w wystrój wnętrza, albo zamykaną szafkę RTV, która skutecznie ukryje wyłączony telewizor.

   Szafka RTV – szeroki wybór w każdym stylu

   Od designerskich szafek RTV z hartowanego szkła po modele bardziej tradycyjne modele, wyróżniające się ciepłymi odcieniami egzotycznych gatunków drewna – oferta największych sprzedawców jest bogata. Co do zasady, zaleca się wybór mebli, które swoim stylem harmonizują z ogólnym wystrojem pomieszczenia: wybierz prostą i funkcjonalną płytę wiórową do salonu w stylu skandynawskim, natomiast piękny półprzezroczysty mebel do nowoczesnego wnętrza w eleganckim stylu.

   W obu przypadkach, biorąc pod uwagę bogate oferty, nie będziesz miał trudności ze znalezieniem niedrogiej szafki RTV mieszczącej się w granicach twojego budżetu, oczywiście z wyjątkiem mebli zamawianych na wymiar.

   Schowki, pudełka, osłony na kable – funkcjonalne rozwiązania

   Nowoczesne szafki RTV mogą zawierać liczne miejsca do przechowywania, szuflady czy otwartych półki, które są bardzo praktyczne do przechowywania różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, takiego jak odtwarzacz DVD, konsola do gier lub wieża hi-fi. Kompletna szafka hi-fi z zestawem stereo i telewizorem z płaskim ekranem jest więc idealnym rozwiązaniem dla fanów dźwięku przestrzennego, oczywiście ze szkodą dla gabarytów mebla i wielkości zajmowanej przestrzeni w pokoju.

   Aby opanować wizualny chaos, wybierz mebel z otworami do poprowadzenia kabli, ze schowkami na kable, co pomoże ci zachować uporządkowaną przestrzeń w salonie.

   Strefa TV – kilka błędów, których należy się wystrzegać

   O ile zawieszone pod sufitem szafki RTV mogą intrygować i fascynować swoim innowacyjnym wyglądem, o tyle nie będą one pasowały do każdego wnętrza. Ekran umieszczony zbyt wysoko, szybko stanie się niewygodny i może powodować bóle karku i pleców. Z reguły najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest klasyczna szafka RTV (stojąca na podłodze) lub szafka ścienna.

   Z pewnością nie można mówić o dobrze zaaranżowanej strefie RTV bez szafki RTV, ale trzeba również wziąć pod uwagę odpowiednie miejsce do siedzenia! W zależności od rozkładu salonu, możesz wybrać zestaw foteli, które są dekoracyjne i ergonomiczne, a nawet dużą kanapę, idealną do spędzania czasu w rodzinnym gronie przy emocjonującym seansie.

   Zobacz także:

   Porada
   Porada
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów