×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   W jaki sposób urządzić salon? Jak ustawić meble, kanapę i fotele, aby tworzyły harmonijną całość nie blokując dostępu do całej przestrzeni? Skorzystaj z naszego przewodnika!

   5 pomysłów na urządzenie salonu

   Jako pokój dzienny par excellence, salon powinien nie tylko oferować najlepsze warunki, ale też wiernie odzwierciedlać twoją osobowość. Od stylu skandynawskiego po czysty styl etniczny, a nawet orientalny, od nowoczesnych mebli po znaną klasykę — to ty decydujesz o wyborze dekoracji, która inspiruje cię najbardziej. W jaki sposób urządzić salon?

   Wybór odpowiedniej kanapy i odpowiedniego miejsca do jej ustawienia

   Mnogość modeli kanap może szybko przyprawić o zawrót głowy każdego, kto chce zaprojektować swój salon z polotem. Co do zasady, wybieraj odpowiedni rozmiar i stawiaj na modele trzyosobowe lub kanapę narożną tylko wtedy, gdy dysponujesz wnętrzem o odpowiednim metrażu. Kolor tkaniny lub skóry, rodzaj materiału i styl mebla przyczyniają się do stworzenia atmosfery, która jest czasami przytulna i komfortowa, czasami formalna i bardziej klasyczna.

   Jeśli możesz pozwolić sobie na wybór wymarzonego modelu kanapy, który będzie pasował do twojego projektu salonu , zwróć uwagę, aby starannie wybrać dla niej miejsce. Najczęściej ustawiana jest przy ścianie lub w rogu pomieszczenia, ale może również sprawdzić się na środku pomieszczenia, symbolicznie wydzielając dwie strefy lub pozwalając na efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego.

   Stolik kawowy i dodatkowe fotele – liczy się każdy szczegół

   Dobrym pomysłem na aranżację salonu jest stworzenie przytulnego i cichego « miejsca » przez uzupełnienie kanapy o dodatkowe fotele, pufy lub krzesła ustawione na przeciwko oraz ustawienie po środku stolika kawowego. Meble te, przydatne przede wszystkim do okazjonalnego przyjmowania gości, sprawdzą się doskonale jako dekoracja salonu jeśli pozwolimy sobie na odważniejsze i bardziej kolorowe modele: może fotel Chesterfield w obiciu z czerwonego weluru w towarzystwie dużej szarej kanapy, albo wielokolorowej pufy?

   Żyrandole i oświetlenie – zadbaj o efekty

   Salon to przestrzeń życiowa, w której można jeść, czytać, słuchać relaksującej muzyki, rozmawiać ze znajomymi. Dla udanego wystroju ważne jest, aby każda z tych czynności odbywała się przy odpowiednim oświetleniu. W wyborze oprawy oświetleniowej do salonu, warto postawić na kreatywność: z reguły jako główne oświetlenie wybieramy wiszącą lampę o mocnym natężeniu światła i dla urozmaicenia lampę z kloszem ustawioną na stoliku kawowym lub lampkę do czytania stojącą obok fotela. Z tego samego powodu oprawy wyposażone w modulatory natężenia doskonale sprawdzą się w salonie.

   Przedmioty dekoracyjne, lustra, obrazy – w ich doborze wskazany jest umiar!

   Aranżując wnętrze salonu, zbyt często wpadamy w pułapkę dekoracyjnego nadmiaru: rozmaite bibeloty, przedmioty dekoracyjne, lustra czy obrazy gromadzone latami mogą sprawić, że pomieszczenie straci swoją prostotę i charakter. Pamiętaj zatem, aby ograniczyć się do jednego lub dwóch elementów na ścianie, ale przede wszystkim aby nie przeciążać półek kominkowych, szafek czy blatów, co mogłoby przytłoczyć twój salon.

   Dywany i poduszki – sztuka dobrego samopoczucia

   Inną klasyczną pułapką czyhająca przy urządzaniu wnętrza jest nadmierna fantazja, która sprawia, że zapominamy, iż salom ma on być przyjazny, przyjemny i przytulny! Niezależnie od tego, czy jest mały czy ma większy rozmiar, dywan jest bez wątpienia tym elementem, który nadaje wnętrzu charakteru i przytulnego wystroju. Poduszki i pledy odgrywające istotną rolę w dekorowaniu kanapy, zapraszają do leniuchowania.
   Dobrze urządzony salon to nie tylko odpowiedni styl dekoracyjny pasującego do całego wnętrza, to również przyjemnie spędzony czasu w otoczeniu różnych dekoracyjnych elementów zapewniających 100% komfort.

   Zobacz także:

   Porada
   Porada
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów