Porady i zamówienie: 221521008

Szafa do przechowywania wina – jaką wybrać?

Szafy na wino stają się coraz częściej jednym z elementów wystroju wnętrz. Zapewniają one doskonałe warunki do jego przechowywania, dzięki czemu teraz, bez względu na to, czy jesteś wytrawnym znawcą czy zwykłym miłośnikiem wypijającym od czasu do czasu kieliszek dobrego wina, możesz cieszyć się degustacją boskiego napoju bez ograniczeń! Niemniej jednak szeroki asortyment tych produktów rodzi wiele pytań: Witryna czy szafa chłodnicza? Jaką pojemność należy wybrać? Nasz przewodnik zakupowy rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości! Dlaczego warto kupić szafę do przechowywania wina? Jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze? Teraz ten typ mebli nie będzie miał przed Tobą żadnych tajemnic!
Przewodnik zakupowy i poradnik dotyczący utrzymania szaf do przechowywania wina

1. Dlaczego warto kupić szafę do przechowywania wina?

Szafy na wino stają się coraz częściej jednym z elementów wystroju wnętrz. Zapewniają one doskonałe warunki do jego przechowywania, dzięki czemu teraz, bez względu na to, czy jesteś wytrawnym znawcą czy zwykłym miłośnikiem wypijającym od czasu do czasu kieliszek dobrego wina,możesz cieszyć się degustacją boskiego napoju bez ograniczeń. Długo uważane za mebel zarezerwowany wyłącznie dla ekspertów w branży, teraz są dostępne dla każdego.

Ich podstawową funkcją jest zapewnienie optymalnych warunków do przechowywania wina. Dzięki nim wino nie zepsuje się i nie straci na jakości. Doskonałe warunki przechowywania panujące we wnętrzu zapewniają odpowiednią regulację wilgotności, optymalne zaciemnienie oraz dopływ świeżego powietrza. Wiele win z czasem zyskuje na jakości, szafa umożliwia ich przechowywanie i uzyskanie jeszcze lepszego aromatu. Z przyjemnością odkryjesz na nowo smak wina !
Poza kwestiami technicznymi szafa na wino jest doskonałym rozwiązaniem umożliwiającym czyste i praktyczne przechowywanie. Teraz wszystkie butelki będą w zasięgu ręki bez zbędnego kurzu i pyłu z piwnicy !

2. Szafa do przechowywania wina – jaką wybrać?

2.1 Informacje ogólne

Terminy związane z przechowywaniem wina: Szafa do leżakowania wina, witryna na wino, szafa chłodnicza ; mała lub duża pojemność, termoelektryczna, wielotemperaturowa… Znalezienie odpowiedniego modelu może okazać się trudne. Najważniejszy jest odpowiedni dobór szafy do Twoich potrzeb.
 
Aby Ci w tym pomóc, wyróżniliśmy 3 główne kryteria ułatwiające dokonanie wyboru: Rodzaj szafy, specyfikacja techniczna & pojemność.

2.2 Rodzaj szafy

A. Witryna na wino

Dzięki nowoczesnemu designowi i wymiarom umożliwiającym podręczne zastosowanie witrynę do przechowywania wina można zamontować w kuchni lub w pokoju dziennym. Jej główną funkcją jest utrzymywanie wina w temperaturze odpowiedniej do podania. Witryny umożliwiają przechowywanie wina przez krótki czas.

B. Szafa chłodnicza

Szafa chłodnicza, nazywana również szafą do leżakowania, przeznaczona jest z kolei do przechowywania przez dłuższy okres. To doskonałe rozwiązanie zapewniające idealne warunki do trzymania wina, w których, z czasem, zyskuje ono na jakości. Temperatura panująca we wnętrzu szafy jest jednorodna dzięki cyrkulacji powietrza i zastosowaniu termostatu odpowiedniego dla każdego rodzaju wina. Z uwagi na swoje zastosowanie szafa chłodząca wyróżnia się zazwyczaj dużą pojemnością. Przewidywany okres przechowywania wynosi średnio od 2 do 3 lat.

2.3 Specyfikacja techniczna

A. Strefa temperatury

Odpowiednia regulacja temperatury jest kluczowym elementem szafy chłodniczej. Niektóre produkty wyróżniają się jedną strefą temperatury umożliwiającą optymalne ustawienie termostatu, inne zaś posiadają kilka poziomów przechowywania.
Zaletą
szaf wielotemperaturowych jest możliwość ich wykorzystania do przechowywania różnych rodzajów win :
  • W ich górnej części, ze średnią temperaturą od 5 do 12 °C panują warunki idealne do przechowywania szampana i wina białego
  • Ich dolna część, ze średnią temperaturą od 12 do 18 °C będzie odpowiednia do przechowywania wina czerwonego
Wskazówka dotycząca przechowywania :
Jeśli chcesz, aby czerwone wino zyskało na jakości, należy je przechowywać w temperaturze do 12 °C. Jeśli zaś zamierzasz otworzyć butelkę, ustaw temperaturę na około 16°C.

B. Komfort

  • Panel sterowania
Doskonałe wyświetlanie obrazu, łatwa i przyjemna obsługa. Nasze szafy wyposażone są w numeryczną klawiaturę z podświetleniem LED lub LCD, co minimalizuje błędy w odczycie. Można również w bardzo łatwy sposób zmienić jednostki temperatury ze stopni Celsjusza na Fahrenheita.
 
  • Oświetlenie
Oświetlenie wewnętrzne odgrywa niezmiernie ważną rolę ! Umożliwia dokonanie szybkiego wyboru produktu, dzięki czemu drzwi szafy pozostają krócej otwarte, co pozwala uniknąć znaczących zmian temperatury.
 
  • Poziom głośności
Poziom głośności szafy mierzony jest w decybelach. Wybierając szafę, należy zwrócić uwagę na poziom głośności pracy, zwłaszcza jeśli jej miejscem będzie kuchnia lub salon.
  • Mobilność
Niezaprzeczalną zaletą szaf do przechowywania wina jest możliwość ich łatwego przemieszczenia z uwagi na wymiary.

C. Pojemność:

Wybór wielkości szafy uzależniony jest od przewidywanej ilości spożycia wina i sposobu, w jaki mebel będzie wykorzystywany. Najlepiej jest utrzymywać szafę całkowicie wypełnioną, co pozwoli ograniczyć wibracje i umożliwi optymalne zużycie energii elektrycznej. Wobec powyższego ważne jest, aby przy wyborze, niepotrzebnie nie zawyżać pojemności modelu !

Pijesz wino sporadycznie, od czasu do czasu masz ochotę otworzyć butelkę wina, ale nie jesteś zagorzałym amatorem tego trunku ? W takim wypadku wybierz szafę o pojemności do 50 butelek. Witryny o małych wymiarach będą idealnym rozwiązaniem dla właścicieli dysponujących niewielką przestrzenią. Jeśli potrzebujesz nieco więcej miejsca, szafy mieszczące do 48 butelek umożliwią przechowywanie całkiem sporego wyboru wina, bez zbędnego zajmowania powierzchni

Pijasz wino regularnie, masz pokaźną liczbę butelek, ale nie stanowią one jeszcze oszałamiającej kolekcji  ? Szafy chłodnicze o pojemności od 50 do 100 butelek będą dla Ciebie idealne !

Jesteś wytrawnym znawcą win, posiadasz całą ich kolekcję, i niektóre chcesz przeznaczyć do spożycia, a inne do leżakowania ? Wybierz szafę o pojemności powyżej 100 butelek!

D. Akcesoria

  • Półki
Nasze szafy mają ruchome półki. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możesz zmieniać ich rozmieszczenie w zależności od swoich potrzeb i układać butelki w pozycji stojącej, leżącej czy jedna na drugiej…etc. Jeśli masz duże butelki, taki rodzaj półek umożliwi Ci ich przechowywanie bez niepotrzebnego zajmowania wolnej przestrzeni !
  • Filtry węglowe
Filtry węglowe mają podwójne zastosowanie : umożliwiają oczyszczanie powietrza, co zapobiega psuciu się wina i hamują przenikanie zapachów do wnętrza szafy.

3. W jaki sposób zamontować i czyścić szafę do przechowywania wina?

3.1. Montaż

Zaletą szaf do przechowywania wina jest możliwość ich montażu w każdym miejscu.
Niemniej jednak, aby zapewnić ich optymalne użytkowanie, zaleca się przestrzeganie kilku wskazówek:
– Nie ustawiaj szafy w pomieszczeniu, w którym temperatura powietrza jest niższa niż temperatura, w której przechowywane są butelki z winem.
– Pomieszczenie powinno mieć odpowiednią wentylację
– Szafę należy umieścić z dala od wszelkich źródeł ciepła i wilgoci (szafy nie należy montować na przykład w pralniach)

Przyłączanie szafy do sieci elektrycznej wymaga jedynie podłączenia do prądu, ale najlepiej byłoby to zrobić po upływie 72 godzin od jej dostarczenia (należy pozostawić szafę w pozycji stojącej). Ustaw temperaturę i gotowe!

3.2. Czyszczenie

Szafę najlepiej czyścić co tydzień, usuwając z niej kurz za pomocą miękkiej, wilgotnej ściereczki.

Raz w roku należy wyczyścić dokładnie całą szafę, co pozwoli na jej utrzymanie w dobrym stanie. Należy wyjąć całą jej zawartość i oczyścić wewnątrz i na zewnątrz przy użyciu gąbki nasączonej płynem do mycia. Nie należy stosować produktów do czyszczenia mogących pozostawić we wnętrzu szafy nieprzyjemny zapach, który przejdzie na butelki z winem.

Do czyszczenia kratki wentylacyjnej stosować suchą ściereczkę.

Należy pamiętać o wymianie filtrów węglowych. Zaleca się wymieniać je raz do roku.

4. Marka szafy na wino JETFROST

Eksperci marki JETFROST chcą uczynić codzienne życie jeszcze łatwiejszym i dlatego nieustannie proponują produkty o coraz lepszej jakości w atrakcyjnych cenach. Poznaj pełną gamę naszych szaf do przechowywania wina i znajdź model, który spełni Twoje oczekiwania! Nasze szafy są praktyczne i nowoczesne oraz wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi! Poznaj naszą bogatą ofertę: od kompaktowych witryn po duże modele szaf chłodzących, z pewnością znajdziesz to, czego potrzebujesz!

Lider w sprzedaży mebli online

Twoje gwarancje

Vente-unique.pl, założona w 2005 roku, jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Paryżu od kwietnia 2018 roku - kod ALVU - Tel: 221521008
Rue Jacquard - 93315 le Pré Saint Gervais - Francja