×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk

   Jak urządzić miejsce do codziennego spania w salonie? Korzystaj z naszych porad, jeśli ty również chcesz urządzić miejsce do spania w swoim salonie! Przejście ze strefy sypialnej do przestrzeni dziennej zajmie ci zaledwie kilka chwil!

   Miejsce do spania w salonie

   Niektórzy chcą mieć dodatkowe miejsce do spania, aby bez zbędnych przygotowań, móc przenocować przyjaciół lub krewnych. Inni po prostu nie mają sypialni w swoich małych mieszkaniach. W każdym razie, istnieje kilka pomysłów na aranżację miejsca do spania w salonie i przekształcenia całego lub części pomieszczenia w strefę sypialnianą.
   Oto najważniejsze z nich!

   Rozkładana kanapa

   Rozkładana kanapa jest od wielu lat niezaprzeczalną gwiazdą niewielkich przestrzeni. Przypomnijmy, że ten model kanapy wyróżnia się swoim sposobem rozkładania, bowiem w mgnieniu oka rozkładasz materac oferujący miejsce do spania dla jednej lub dwóch osób w zależności od modelu. Kanapa modułowa to wciąż najlepsze rozwiązanie łączące strefę salonu ze strefą sypialną w jednym miejscu, ale oczywiście wymaga codziennej gimnastyki podczas składania jej rano i rozkładania wieczorem. Sprawdzi się idealnie np. w wynajmowanej przez studenta kawalerce.

   Zwróć uwagę na inne interesujące modele, takie jak rozkładana kanapa narożna, która często oferuje większą powierzchnię do spania, jednocześnie, po złożeniu, pozostawiając wolną przestrzeń w pokoju.

   Łóżko chowane

   Łóżko chowane ma postać dużej pionowej szafy zamontowanej do ściany. Kiedy nadejdzie wieczór, wystarczy opuścić na dół schowany w środku materac, aby położyć łóżko na podłodze i spędzić spokojną noc. W niektórych przypadkach i przy dużym nakładzie pracy, niektóre modele tego łóżka można zamontować w ścianie, w całości lub w części, zwalniając w ten sposób miejsce na podłodze.

   Łóżko chowane jest zwykle szybsze i łatwiejsze do rozłożenia niż rozkładana kanapa. Brakuje mu jednak uniwersalnego charakteru konkurenta i zajmuje dużą powierzchnię ściany, kosztem miejsca do przechowywania czy półek.

   Antresola

   Zabudowa antresoli w salonie to oczywiście ciekawa opcja na zyskanie dodatkowych metrów kwadratowych, jednak takie podniesione łóżko wymaga określonej wysokości pod sufitem w salonie. W podniesionej antresoli idealna wysokość między jej platformą a sufitem wynosi od 1,80 do 2 metrów. Jednak w przypadku łóżka na antresoli przyjmuje się również mniejsze wysokości: co najmniej od 90 centymetrów do 1 metra, aby nie uderzać się, gdy pójdziesz spać.

   Przestrzeń znajdującą się pod antresolą można funkcjonalnie wykorzystać na przykład na niewielką strefę biurową tworząc sobie miejsce do pracy.

   Wydzielony lub ukryty kącik sypialny

   Ostatnią możliwością jest po prostu wstawienie prawdziwego łóżka w salonie. Nie oznacza to, że jesteś skazany na mieszanie stylów! Sztuką jest wyznaczenie granicy między symbolicznymi przestrzeniami, z strefą dzienną po jednej stronie i nocą po drugiej. Charakter tej granicy może być różny: większość majsterkowiczów nie zawaha się postawić ścianki działowej i stworzyć dodatkowe pomieszczenie, podczas gdy inni zadowolą się dekoracyjnymi parawanami, grubymi kolorowymi zasłonami, a nawet japońskimi panelami.

   Zobacz także:

   Porada
   Porada
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów