×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   Dlaczego mamy zadowalać się tradycyjnym prysznicem z wysoko zawieszoną słuchawką, kiedy możemy cieszyć się czymś znacznie bardziej komfortowym? Kolumna prysznicowa jest tym elementem wyposażenia łazienki, który podnosi znacząco jej standard oraz sprawia, że każda kąpiel jest niezwykłym źródłem doznań dla wszystkich zmysłów. Balneoterapia, chromoterapia... Odkryj zalety zabiegów, którymi możesz cieszyć się już teraz dzięki Vente-Unique.

   1. Rodzaje kolumn prysznicowych

   Kolumnę prysznicową można rozpoznać po eleganckim pionowym panelu wyposażonym w przyciski i mieszacze do regulacji temperatury, ciśnienia oraz innych parametrów wody, zakończonym na szczycie szeroką deszczownicą. Aktualnie kilka głównych rodzin tych produktów toczy bój o prym na rynku wysokiej klasy akcesoriów prysznicowych.

   Klasyczne kolumny prysznicowe charakteryzują się ograniczoną liczbą funkcji, ale są w zupełności wystarczające dla tych, którzy szukają praktycznego rozwiązania na poranny, orzeźwiający prysznic. Ten model umożliwia dokładną regulację ciśnienia i temperatury wody oraz zapamiętuje ulubione ustawienia – mowa o kolumnie prysznicowej z termostatem.

   Z kolei kolumna prysznicowa z hydromasażem posiada panel wyposażony w od 4 do 8 dysz masujących do balneoterapii, czyli kąpieli wodnych mających działanie relaksujące lub pobudzające. Dysze masują różne części ciała podczas kąpieli, co doskonale wpływa na samopoczucie – z taką kolumną prysznicową nie będziesz chciał się rozstać! Ta zaawansowana technologicznie kolumna prysznicowa może z powodzeniem zastąpić wannę do kąpieli leczniczych, jeśli nie dysponujesz wystarczającą ilością przestrzeni w swojej łazience.

   2. Kolumna natynkowa czy podtynkowa?

   Kolumna prysznicowa może stanowić sama w sobie element dekoracyjny łazienki, ale istnieje również możliwość jej zabudowania i ukrycia. W przypadku podtynkowej kolumny prysznicowej widoczne są jedynie główne jej części, takie jak mieszacz, deszczownica czy słuchawka prysznicowa. Wszystkie pokrętła i inne elementy funkcjonalne są zainstalowane pod tynkiem, co daje ciekawy i niezwykle minimalistyczny efekt wizualny – taki rodzaj instalacji zaleca się w szczególności do pryszniców w stylu włoskim.

   3. Materiały i style wykonania

   Większość projektantów do wykonania kolumn prysznicowych wybiera tworzywa sztuczne, przede wszystkim ze względu na ich niski koszt. Chodzi tu głównie o chromowany ABS, który znajduje zastosowanie w znacznej liczbie modeli i charakteryzuje się licznymi zaletami, chociażby lekkością i modułowością.

   Jeśli chodzi o produkty wyższej jakości, projektanci chętnie stawiają na kolumny prysznicowe z metalu – stal nierdzewna, stal szczotkowana czy mosiądz chromowany (w szczególności zastosowane do przewodów prysznicowych) to materiały zapewniające staranne i ekskluzywne wykończenie.

   Marzysz o oryginalnym dodatku do swojej łazienki? Drewniane kolumny prysznicowe, zwłaszcza te wykonane z drewna bambusowego, cieszą się coraz większą popularnością. Dodają one wnętrzu łazienki tak modnego obecnie rustykalnego lub etnicznego charakteru.

   4. Wybór odpowiedniej deszczownicy

   Deszczownica, czyli wylewka umieszczona na szczycie kolumny, jest najważniejszym elementem, na który należy zwrócić uwagę! Poza aspektem estetycznym, dobrze jest wiedzieć, jaką dysponuje liczbą otworów, przez które wypływa woda, co z kolei przekłada się na jej ciśnienie, ale też na rozmieszczenie dysz masujących względem różnych części ciała. Wbrew powszechnej opinii, sam kształt deszczownicy nie ma dużego znaczenia – można wybrać prostokątną, okrągłą lub kwadratową deszczownicę do kolumny z mieszaczem, kierując się wyłącznie swoimi preferencjami!
    
   Możesz również wybrać deszczownicę z regulacją wysokości, zwłaszcza jeśli prysznic będzie używany przez kilka osób.

   5. Jakie opcje masz jeszcze do dyspozycji, wybierając kolumnę prysznicową?

   Zaawansowane technologicznie kolumny prysznicowe są nieustannie unowocześnianie poprzez dodawanie do nich kolejnych funkcji, które wciąż zmieniają znaczenie słowa komfort. Jak już wspomnieliśmy, najczęściej poszukiwane są kolumny z hydromasażem wyposażone w dysze masujące – jednak warto również wypróbować zabiegi chromoterapii, decydując się na kolumnę prysznicową z oświetleniem LED. Wielokolorowe światła wewnątrz kabiny zapewniają natychmiastowe ukojenie.

   Dlaczegóż by nie umilić sobie dodatkowo kąpieli pod prysznicem, słuchając ulubionych muzycznych utworów? Kolumna prysznicowa z odtwarzaczem MP3 i pełnym nagłośnieniem pozwala rozpocząć dzień w rytm przebojów z twojej osobistej listy.

   Zobacz także:

   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów