×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   Łazienka to jedno z pomieszczeń, w których spędzamy najwięcej czasu! Dlatego ważne jest, by była uporządkowana i dobrze zorganizowana. Szafka łazienkowa to niezbędny element w łazience! Nie zawsze jednak łatwo jest ją wybrać: Dlaczego warto zdecydować się na kompletny zestaw łazienkowy? Czy wybrać szafkę na pojedynczą czy na podwójną umywalkę? Szafka stojąca czy wisząca? Jak zainstalować i pielęgnować szafkę łazienkową? Bez paniki! Dzięki naszemu artykułowi staniesz się specjalistą od mebli łazienkowych!

   1. Dlaczego warto kupić zestaw łazienkowy?

   Szafki łazienkowe, niezbędny element łazienki, to praktyczne meble z licznymi schowkami. Łazienka to najczęściej najmniejsze pomieszczenie w domu o średniej powierzchni 5m². W związku z tym ciężko jest ją urządzić i znaleźć miejsce na wszystkie przedmioty.

   Jednak w łazience spędzamy czasem kilka godzin dziennie, dlatego też pomieszczenie to powinno być ładne i funkcjonalne. W związku z tym Vente-Unique.com oferuje różne rodzaje mebli łazienkowych: słupek, szafka pod pojedynczą lub pod podwójną umywalkę, wykonane z różnych materiałów (ceramika, MDF, żywica…) i w różnych cenach — każdy znajdzie coś dla siebie.

   Montaż mebli jest niezwykle łatwy! Zapewnią kompletne rozwiązania do przechowywania rzeczy w łazience i spersonalizują to niewielkie wnętrze. Wybierz jeden z naszych zestawów łazienkowych, które łączą estetykę z funkcjonalnością!

   2. Jak wybrać zestaw łazienkowy?

   2.1 Kryteria wyboru

   A. Wymiary szafki

   Ważne jest, by wybrać szafkę łazienkową dostosowaną do rozmiarów wnętrza.

   Jeśli masz małą łazienkę, skup się raczej na szafkach łazienkowych pod pojedynczą umywalkę, które przeważnie mają mniejsze rozmiary. Unikaj też szafek z półkami, wybieraj raczej szuflady, dzięki którym łatwo dosięgniesz tylnej ścianki szafki i zoptymalizujesz przestrzeń. Poza tym, jeśli nie masz dużo miejsca na podłodze, zalecamy wybór szafek zapewniających miejsce na wysokości, na przykład słupka.

   Jeśli natomiast masz szczęście i Twoja łazienka jest duża, świetnie sprawdzi się w niej szafka pod podwójną umywalkę. Mebel ten, dostosowany do potrzeb rodziny, zapewnia więcej miejsca do przechowywania rzeczy. Dzięki szafce pod podwójną umywalkę więcej osób może korzystać z łazienki w tym samym czasie. Nadaje się również dla par razem korzystających z łazienki.

   B. Styl

   Do każdego stylu łazienki można dobrać szafkę. Dobierz zestaw do swojej łazienki! Bez względu na to, czy jest ona urządzona w stylu klasycznym, nowoczesnym czy rustykalnym, szafka musi do niej pasować. Szafka pod umywalkę o graficznych i czystych liniach pasuje do nowoczesnej łazienki, natomiast zestaw o zaokrąglonych kształtach i łagodnych kątach nada wnętrzu ciepłej atmosfery. Jeśli chcesz wnieść oryginalność do wnętrza, możesz wybrać szafki z wbudowanymi diodami LED.

   Nie tylko wygląd sprawia, że szafka pasuje do stylu łazienki, materiał też ma znaczenie. Na przykład do łazienki w stylu skandynawskim możesz wybrać materiał imitujący drewno, taki jak MDF.

   C. Cena

   Dzięki szerokiemu wyborowi meble łazienkowe nie tylko dopasują się do stylu łazienki, ale też do Twojego budżetu. Słupek lub szafka pod pojedynczą umywalkę o mniejszych rozmiarach będzie tańsza niż szafka pod podwójną umywalkę, która ma więcej miejsca do przechowywania i dodatkową umywalkę. W każdym przypadku wszystkie nasze meble łazienkowe oferują doskonały stosunek ceny do jakości.

   2.2 Rodzaje szafek łazienkowych

   A. Słupek

   To doskonały sposób na uzupełnienie zestawu lub dodania miejsca do przechowywania, słupek rozwiązuje problemy braku miejsca, ponieważ dostosowuje się do każdej łazienki. Jest niezwykle funkcjonalny, jako że nie zajmuje dużo miejsca na podłodze i wykorzystuje miejsce na górze do przechowywania. Poza tym to świetny sposób, by podzielić łazienkę na pół, zapewniając intymność w części z WC.
   Proponujemy również serię małych szafek i prostych słupków, które można łatwo przenosić i montować, nawet w niewielkiej łazience, w celu zoptymalizowania posiadanej przestrzeni.

   B. Zestaw z pojedynczą umywalką

   Szafka pod pojedynczą umywalkę składa się z niskiej szafki z wbudowaną pojedynczą umywalką. Można ją również połączyć z jednym lub kilkoma słupkami. Mebel ten pasuje do małej łazienki, ponieważ nie zajmuje tyle miejsca co szafka pod podwójną umywalkę. Do wyboru są zestawy z lustrem, stojące lub wiszące.

   C. Zestaw z podwójną umywalką

   Szafka pod podwójną umywalkę sprawdzi się w większej łazience, ponieważ zajmuje więcej miejsca. Składa się z niskiej szafki z dwoma wbudowanymi umywalkami. Ma więcej miejsca do przechowywania niż szafka z pojedynczą umywalką, zmieścisz w niej wszystkie swoje rzeczy. Można ją również połączyć ze słupkiem. Dzięki zestawowi łazienkowemu z podwójną umywalką masz więcej miejsca na rzeczy i możesz korzystać z łazienki równocześnie z drugą osobą.

   D. Szafka łazienkowa stojąca lub wisząca

   Pojawia się jednak pytanie: czy lepiej wybrać szafkę stojącą czy też wiszącą?

   Stojące szafki łazienkowe zajmują miejsce na podłodze i ograniczają powierzchnię użytkową. Mają jednak też wiele zalet. Przede wszystkim ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych prac. Poza tym szafka stojąca ma zazwyczaj więcej miejsca do przechowywania niż szafka wisząca.

   W przeciwieństwie do szafek stojących szafka wisząca nie zajmuje miejsca na podłodze, co ułatwia sprzątanie. Nadaje się zatem w szczególności do małych łazienek. Ten rodzaj szafki daje wrażenie lekkości i nowoczesności. Wadą szafki wiszącej jest konieczność wcześniejszego sprawdzenia wytrzymałości ściany. Poza tym montaż nieodwracalnie uszkodzi ścianę w związku z dziurami wywierconymi w celu montażu.

   E. Lustro łazienkowe

   Lustro to integralna części szafki łazienkowej. Istnieje kilka rodzajów luster, które można połączyć z szafką. Przede wszystkim mamy lustro z diodami LED, które nada łazience designerskiego i nowoczesnego wyglądu. W większości przypadków jest to dodatkowe oświetlenie, które nie zastąpi oświetlenia sufitowego.
   Lustro łazienkowe może również posiadać szafkę. W tym przypadku lustro znajduje się na jej drzwiach. Szafka ta sprawdzi się, jeśli nie masz dość miejsca na słupki.

   3. Jak zainstalować i pielęgnować szafkę łazienkową?

   A. Montaż szafki łazienkowej

   Nasze szafki łazienkowe dostarczane są w zestawie lub gotowe do montażu! Nie wymagają dużo pracy. W przypadku szafki wiszącej wystarczy wiertarka w celu zamontowania elementów montażowych. Przy montażu nie zapomnij wyjąć szuflad. Po zamontowaniu szafki umieść szuflady na prowadnicach, a następnie zamontuj umywalkę. Wszystkie nasze produkty dostarczane są z kompletną instrukcją montażu przedstawiającą poszczególne etapy.
    

   A. Pielęgnacja szafki łazienkowej

   Nasze szafki łazienkowe wykonane są z różnych materiałów i wymagają różnej pielęgnacji.

   W przypadku szafek z MDF zalecamy czyszczenie ciepłą wodą z dodatkiem amoniaku lub wodą z mydłem. Po umyciu wytrzyj szafkę do sucha. Szafki lakierowane należy czyścić lekko wilgotną szmatką z mikrofibry, wykonując okrężne ruchu (nie należy pocierać), następnie wytrzeć do sucha. W przypadku takich szafek lepiej unikać zbyt agresywnych środków czyszczących (aceton, rozpuszczalnik) i nie używać ściernej gąbki lub środków w proszku, ponieważ mogą one zarysować lakier.

   Umywalki wykonane z ceramiki czyścimy gąbką namoczoną w ciepłej wodzie z octem. Możesz też użyć sody lub płynu do naczyń. 

   4. Marki mebli łazienkowych

   Zobacz także:

   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów