Porady i zamówienie: 221521008

Jak wybrać szafkę na buty?

Wybierz większy porządek! Prosta i praktyczna szafka na buty pomoże Ci zoptymalizować przestrzeń i zaoszczędzić miejsce. Najważniejszy jest właściwy wybór, dlatego zapoznaj się z naszym przewodnikiem, który umożliwi Ci odpowiedni zakup.
Przewodnik po zakupie szafki na buty

1. Dlaczego warto kupić szafkę na buty?

Koniec z butami gromadzącymi się w przedpokoju, ukrytymi pod łóżkiem lub całkiem zgubionymi, szafka na buty zmieni Twoje codzienne życie.

Szafka na buty to świetne rozwiązanie zapewniające uporządkowane buty, ale może także udekorować przedpokój lub uzupełnić wystrój sypialni. Dzięki odpowiednio wybranemu stylowi szafka na buty może wtopić się w wystrój lub nadać mu nowego klimatu, zapewniając jednocześnie dodatkowe miejsce do przechowywania.

2. Jaką szafkę na buty wybrać?

Minimalistyczne, praktyczne, ozdobne - szafki na buty oferuje tyle możliwości co szafy i garderoby. Dzięki temu możesz wybrać niską szafkę na buty, szafkę w kształcie ławki, garderoby, skrzyni, walizki, niski regał do przedpokoju albo większą szafę na buty do sypialni.

2.1. Dlaczego warto wybrać regał na buty?

Proste i praktyczne regały na buty to zawsze udany wybór. Umożliwiają wyeksponowanie butów jako elementu wystroju. Regały na buty dostępne są w różnych stylach - regały metalowe, drewniane, designerskie, a nawet wiszące. Regały na buty mają różną pojemność, mogą pomieścić od 4 par butów do ponad setki.

Zaletą regału na buty jest możliwość jego samodzielnego wykonania z klasycznego drewnianego regału lub biblioteczki, o ile ma on odpowiednią głębokość.

2.2. Dlaczego warto wybrać szafę na buty?

Szafy na buty przypominają klasyczne szafy, różnią się rozmiarem przegródek umieszczonych w środku. W celu maksymalnego zoptymalizowania wewnętrznej przestrzeni w szafie przegródki są dużo mniejsze niż w klasycznej szafie.

W przypadku niektórych szaf na buty wnętrze ma formę półek z pasami do mocowania butów pionowo, co pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca. Szafy na buty mogą pomieścić od 20 do 40 par butów.
Inne modele wyposażone są w lustrzane drzwi, które optycznie powiększają przestrzeń.

2.3. Dlaczego warto wybrać szafkę na buty klapową?

Szafki na buty klapowe oszczędzają miejsce i są obecnie bardzo popularne. W większości przypadków szafki te mają głębokość mniejszą niż 30 cm, ponieważ system drzwi klapowych umożliwia ustawianie butów pionowo, co oszczędza dużo miejsca. Średnio mogą one pomieścić 16 par butów (4 do 8 par na przegródkę w zależności od jej szerokości).

3. Jak pielęgnować szafkę na buty?

3.1. Montaż

Szafki na buty to dość proste meble, których montaż nie wymaga dużo czasu ani wiedzy. Można je zamontować wszędzie - w przedpokoju, w sypialni, a nawet w garażu. Pamiętajmy jednak, by w pomieszczeniu panowało umiarkowana temperatura i nie było w nim wilgoci.

3.2. Pielęgnacja

Szafka na buty nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć ją szmatką. Możesz również skorzystać z pojedynczych worków na buty, dzięki którym utrzymasz wnętrze szafki w czystości.

Zobacz także:

Przewodnik zakupów
Jak wybrać stół do jadalni?
Jak wybrać stół do jadalni?
Stół do jadalni to niezastąpiony element każdego domu, służy do rodzinnych posiłków, ale też do gier, rozmów i innych codziennych czynności. Wybierz go z rozmysłem! Oto kompletny przewodnik, ułatwiający wybór modelu dostosowanego do Twojego wnętrza.
Przewodnik zakupów
Jak wybrać konsolę?
Jak wybrać konsolę?
Konsola jest praktyczna i uniwersalna: w przedpokoju sprawdzi się jako mebel do przechowywania kluczy czy dokumentów, w salonie pomieści bibeloty i inne ozdoby, a w sypialni może służyć jako toaletka. Konsola oferuje mnóstwo zastosowań i jest dostępna w różnych stylach, dzięki czemu spełni wszystkie Twoje oczekiwania!
Przewodnik zakupów
Szafa do przechowywania wina – jaką wybrać?
Szafa do przechowywania wina – jaką wybrać?
Szafy na wino stają się coraz częściej jednym z elementów wystroju wnętrz. Zapewniają one doskonałe warunki do jego przechowywania, dzięki czemu teraz, bez względu na to, czy jesteś wytrawnym znawcą czy zwykłym miłośnikiem wypijającym od czasu do czasu kieliszek dobrego wina, możesz cieszyć się degustacją boskiego napoju bez ograniczeń! Niemniej jednak szeroki asortyment tych produktów rodzi wiele pytań: Witryna czy szafa chłodnicza? Jaką pojemność należy wybrać? Nasz przewodnik zakupowy rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości! Dlaczego warto kupić szafę do przechowywania wina? Jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze? Teraz ten typ mebli nie będzie miał przed Tobą żadnych tajemnic!

Lider w sprzedaży mebli online

Twoje gwarancje

Vente-unique.pl, założona w 2005 roku, jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Paryżu od kwietnia 2018 roku - kod ALVU - Tel: 221521008
Rue Jacquard - 93315 le Pré Saint Gervais - Francja