×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   Ponadczasowa i wygodna sofa ze skóry wniesie do salonu urok i elegancję. Bez względu na to, czy wybierz sofę KLUBOWĄ lub CHESTERFIELD do angielskiego wnętrza vintage, czy też designerską sofę do nowoczesnego wystroju, jedno jest pewno: sofa ze skóry stanie się królową Twojego salonu na wiele lat.

   1. Po co wymieniać sofę ze skóry?

   Mody przemijają, ale skórzana sofa to ponadczasowa klasyka. Bez względu na to, czy chcesz wymienić zużytą sofę ze skóry czy też kupić nową, designerską sofę, jedno jest pewne, skórzana sofa z pewnością nada Twojemu wnętrzu elegancji. A jeśli odpowiednio o nią zadbasz, będzie Ci służyć przez długi czas.

   Masz dużo miejsca czy też przeciwnie, dysponujesz niewielką przestrzenią? Szukasz sofy ze skóry w konkretnym stylu? Potrzebujesz praktycznej sofy ze skóry ze skrzynią na pościel? A może szukasz rozkładanej sofy ze skóry, by móc przenocować przyjaciół? Bez względu na Twoje oczekiwania lub potrzeby możesz bez problemu znaleźć sofę ze skóry idealną do Twojego salonu.

   A jeśli nie możesz zbyt wiele wydać, to warto wiedzieć, że istnieje wiele niedrogich modeli sof skórzanych, które są wygodne i trwałe.

   2. Jak wybrać sofę skórzaną?

   2.1 Jakie są główne kryteria wyboru sofy skórzanej?

   Sofa skórzana nigdy nie wychodzi z mody. Ale jak wybrać sofę skórzaną, która zaspokoi wszystkie nasze potrzeby?

   Rodzaj skóry to pierwszy element determinujący wybór sofy. Pochodzenie skóry, warstwy skóry użyte do produkcji oraz wykończenie decydują bowiem o jakości, miękkości i komforcie sofy skórzanej. Warto zrozumieć różnice w tych elementach, by dokonać odpowiedniego wyboru.

   Konieczne jest też określenie przeznaczenia sofy skórzanej. Jeśli szukasz praktycznej sofy skórzanej, wybierz sofę ze schowkiem na pościel lub sofę rozkładaną, na której przenocujesz rodzinę i przyjaciół. A jeśli komfort jest dla Ciebie najważniejszy, wybierz sofę skórzaną z funkcją relaksu z elektrycznym lub ręcznym mechanizmem, który pozwoli Ci zrelaksować się w każdej sytuacji, albo sofę skórzaną z zagłówkami.

   W zależności od miejsca w salonie możesz wybrać rozmiar sofy skórzanej. Sofa skórzana narożna lub panoramiczna świetnie sprawdzi się w dużym pomieszczeniu, natomiast mała, rozkładana sofa skórzana dla 2 osób to idealny wybór do niewielkich pokoi lub kawalerek.

   Po ustaleniu tych kwestii należy wybrać styl odpowiadający naszej osobowości. W zależności od upodobań ostateczny wybór padnie być może na designerską sofę skórzaną, sofę z białej skóry lub też sofę skórzaną CHESTERFIELD.

   2.2 Czym różnią się od siebie poszczególne skóry?

   A. Czym różni się sofa ze skóry bawolej od sofy ze skóry bydlęcej?
   W zależności od pochodzenia skóry sofa skórzana może mieć różną miękkość i oferować różny poziom komfortu. Znajomość różnic pomiędzy różnymi typami skóry jest więc kluczowa dla odpowiedniego wyboru sofy skórzanej. W przypadku sof skórzanych rozróżniamy dwa główne rodzaje skóry: bawolą i bydlęcą.

   Sofa ze skóry bawolej ma grube ziarno. Ziarno jest naturalne i nieregularne, widoczne są duże wypukłości na powierzchni skóry. Jest to skóra wysokiej jakości, zapewniająca sofie dużą wytrzymałość.
   Sofa ze skóry bydlęcej ma pół-grube, dość mocno zaznaczone ziarno. Pochodzi z różnych gatunków bydła, w tym krowy i byka. To jedna ze skór najczęściej wykorzystywanych do produkcji sof, ponieważ cechuje się dużą trwałością.
   B. Jakie są poszczególne warstwy skóry w sofie?
   Po wybraniu typu skóry należy również zwrócić uwagę, z jakich części skóry wykonana jest sofa. Od tego zależy jakość sofy skórzanej. Skóra jako naturalny materiał sprawia, że każda sofa jest unikatowa.

   Miłośnicy skóry wybiorą sofę ze skóry licowej. Ta niekorygowana skóra zachowała swoją oryginalną wierzchnią warstwę zwaną licem, na którym widoczna jest naturalna ziarnistość. Sofa ze skóry licowej jest wyjątkowo miękka i przyjemna w dotyku.
   Najczęściej spotkać można sofy ze dwoiny licowej korygowanej. Dwoina licowa korygowana znajdująca się między skórą licową a dwoiną mizdrową jest szlifowana w celu wyrównania powierzchni sofy i jej ujednolicenia.
   Miłośnicy skóry niedysponujący dużymi środkami wybiorą raczej sofę z dwoiny mizdrowej. Dwoina mizdrowa położona przy mięsie zwierzęcia jest twardsza niż skóra licowa. Nadal jednak sofa skórzana zachowuje wysoką wytrzymałość. Ma bardziej surowy wygląd, więc z pewnością wniesie industrialną nutę do salonu.
   C. Jakie są różne rodzaje wykończeń sofy skórzanej?
   Wykończenia sofy ze skóry mają wpływ na jej jakość, trwałość i łatwość pielęgnacji.

   Sofa w 100% ze skóry to jakość, komfort i wytrzymałość. Sofa wykonana w 100% ze skóry ma wszystkie elementy pokryte prawdziwą skórą. Skórą pokryte są podłokietniki, oparcie, siedzisko, tył i obwód sofy.
   By uzyskać gładszą powierzchnię, warto wybrać sofę z dwoiny licowej korygowanej. Skóra jest jednolita dzięki szlifowaniu, co ułatwia również pielęgnację sofy.

   Sofa ze skóry pigmentowanej zapewnia wysoki komfort siedzenia. Dzięki warstwie ochronnej pigmentów jest również łatwiejsza w pielęgnacji.

   Ceniona przez miłośników stylu vintage sofa ze skóry postarzanej ma bardziej starty wygląd niż sofa z klasycznej skóry.

   Sofa ze skóry Bycast świetnie nadaje się na każdą kieszeń. Sofa ze skóry Bycast wykonana z pigmentowanej dwoiny mizdrowej posiada warstwę ochronną nadającą jej połysk i wygląd przypominający sofę ze skóry licowej.

   Ekonomiczna i ekologiczna sofa ze skóry regenerowanej wykonana jest z odpadków skórzanych pochodzących z recyklingu. Proces produkcji sprawia, że sofa ta jest gładsza niż sofa wykonana ze skóry.

   2.3 Jaka sofa skórzana zaspokoi moje oczekiwania lub potrzeby?

   Wybór rodzaju skóry, z którego będzie wykonana sofa, jest ważny, ale najważniejsze jest określenie, do czego będzie ona służyć.

   W zależności od oczekiwań i potrzeb możesz wybrać sofę skórzaną rozkładaną, która posłuży Ci jako dodatkowe łóżko, sofę skórzaną z funkcją relaksu, by zrelaksować się w każdych okolicznościach, lub też sofę skórzaną z miejscem do przechowywania.
   A. Dlaczego warto wybrać rozkładaną sofę skórzaną?
   Sofa skórzana jest nie tylko elegancka, ale może też być rozkładana, dzięki czemu zapewni dodatkowe łóżko dla rodziny i przyjaciół. Bez problemu znajdziesz rozkładane sofy skórzane z szufladą lub sofy klik-klak wykonane ze skóry regenerowanej.

   A jeśli szukasz rozkładanej sofy skórzanej do codziennego użytku, możesz wybrać taką z mechanizmem ekspresowego rozkładania. Sofy skórzane z mechanizmem ekspresowego rozkładania są praktyczne i wygodne, ponieważ posiadają prawdziwy materac i rozkładają się w czasie krótszym niż 30 sekund.
   B. Dlaczego warto wybrać sofę skórzaną z funkcją relaksu?
   Sofy skórzane z funkcją relaksu zapewnią Ci najwyższy komfort. Przy ich projektowaniu uwzględniono liczne parametry, takie jak kąt siedziska czy nachylenie podnóżka. Jeśli zatem szukasz sofy skórzanej, na której odpoczniesz na co dzień, sofa skórzana z funkcją relaksu to idealny wybór!

   W zależności od Twoich potrzeb i środków możesz wybrać sofę skórzaną z mechanizmem ręcznym lub elektrycznym. W obydwu przypadkach możesz cieszyć się relaksem w niemal leżącej pozycji!

   A jeśli chcesz oszczędzić miejsce, stawiając sofę skórzaną z funkcją relaksu przy ścianie, wybierz model z mechanizmem Zero Wall. System Zero Wall umożliwia nachylenie oparcia, zagłówka i siedziska bez cofania oparcia!
   C. Dlaczego warto wybrać inne funkcje sofy skórzanej?
   Osoby szukające praktycznej sofy mają do wybory liczne skórzane modele ze schowkami. Schowki umieszczone pod siedziskiem, w podłokietnikach lub w oparciu sofy skórzanej pozwolą wygodnie przechowywać pościel, poduszki czy gazety. Musisz zatem wybrać, czy wolisz sofę skórzaną ze skrzynią, czy też sofę skórzaną ze schowkiem pod podłokietnikiem.
   Jeśli nie zdecydowałeś się na sofę skórzaną funkcją relaksu, ale cenisz sobie komfort, może wybrać sofę skórzaną z zagłówkami wielopozycyjnymi, dzięki którym rozluźnisz kark i zapewnisz sobie większy komfort.
   Podnoszone podłokietniki to dodatkowa funkcja dostępna w niektórych sofach skórzanych. Są regulowane i zapewniają większy komfort.
   Ponadto sofy skórzane z poduszkami siedziska mającymi zdejmowane pokrowce zapewniają łatwość czyszczenia.

   2.4 Jaki rozmiar sofy skórzanej pasuje do mojego salonu?

   A. Jaka sofa skórzana nadaje się do małych pomieszczeń?
   By zoptymalizować niewielką przestrzeń, zalecamy wybór małej, 2-osobowej sofy ze skóry lub sofy ze skóry ze skrzynią.
   Możesz wybrać skórzany fotel, który wniesie oryginalność do salonu.
   B. Dlaczego warto wybrać sofę 3-osobową ze skóry?
   3-osobowa sofa ze skóry świetnie nadaje się do średniej wielkości salonu, wniesie do niego nutę elegancji.

   3-osobowa sofa skórzana nadaje się również do kawalerki, o ile wybierzemy model z mechanizmem ekspresowego rozkładania.
   C. Dlaczego warto wybrać sofę narożną ze skóry lub sofę panoramiczną ze skóry?
   Osoby mające dużo miejsca mogą wybrać sofę narożną ze skóry lub sofę panoramiczną ze skóry. Dzięki szerszemu siedzisku i szezlongowi sofa narożna ze skóry pozwala ugościć wiele osób.

   Średnio sofa narożna ze skóry ma 280 cm długości i 180 cm głębokości. By ustalić, czy potrzebujesz narożnik skórzany prawostronny czy też narożnik skórzany lewostronny, powinieneś stanąć przed sofą: jeśli chcesz, by szezlong (najdłuższa część) znajdowała się z prawo, wybierz narożnik prawostronny i na odwrót.

   Designerska i elegancka sofa narożna ze skóry może być jeszcze bardziej praktyczna, jeśli posiada skrzynię pod szezlongiem lub funkcję rozkładania. Możesz wybrać sofę narożną ze skóry z systemem szuflady lub z ekspresowym mechanizmem rozkładania, wszystko zależy od Twoich potrzeb.

   2.5 Jaki styl sofy skórzanej wybrać?

   Sofa skórzana nada charakteru Twojemu wnętrzu. Staranny wybór stylu sofy skórzanej jest bardzo ważny, bo od niego zależy klimat wnętrza.

   Na przykład sofa skórzana z prostymi liniami i metalowymi nogami nada designerskiego klimatu Twojemu wnętrzu.
   Natomiast klasyczna sofa skórzana łatwiej wpisze się w różne rodzaje wnętrz. Klasyczna sofa skórzana, świetna do wnętrza w stylu wiejskiego domku, dostępna jest w licznych kolorach i modelach.
   Bardziej oryginalna sofa ze skóry pikowanej wniesie nutę retro do salonu. Bez względu na to czy chodzi o pikowane siedzisko czy też oparcie, sofa ze skóry pikowanej pasuje nawet do stylu designerskiego czy skandynawskiego.
   Kultowa sofa skórzana Chesterfield świetnie pasuje do stylu vintage lub industrialnego. Pochodząca z Anglii sofa skórzana Chesterfield nada charakteru Twojemu wnętrzu.
   Klasyka francuskich wnętrz, sofa klubowa, wraca do łask! Znana z komfortu i zaokrąglonych linii sofa klubowa zapewni przyjemne wieczory przy ogniu lub nad brzegiem morza.
   Zaletą sofy skórzanej jest różnorodność stylów i kolorów. Z pewnością znajdziesz zatem model dla siebie!

   3. Jak pielęgnować sofę skórzaną?

   Skóra to szlachetny, naturalny i wytrzymały materiał, którym przy odpowiedniej pielęgnacji możemy cieszyć się naprawdę długo. Dzięki prostym czynnościom zadbasz o swoją sofę skórzaną tak, by zachowała swoje piękno.

   By nie uszkodzić skóry, nigdy nie należy trzeć jej zbyt mocno, używać żrących produktów, zbyt obficie spłukiwać po czyszczeniu, zawsze używać łagodnych szmatek i testować produkty na części sofy.

   3.1 Jak czyścić sofę skórzaną?

   Czyszczenie sofy skórzanej jest proste, ale wymaga systematyczności (co około 2-3 miesiące).

   Jeśli nie masz specjalnego szamponu do skóry, oto 2 porady, dzięki którym skutecznie wyczyścisz sofę.

   - Porada nr 1 : użyj mydła marsylskiego i spłucz wilgotną gąbką.
   - Porada nr 2 : użyj mydła glicerynowego (dostępnego w sklepach z wyposażeniem do konnej jazdy) i wilgotnej gąbki.

   Een chique inrichting dankzij neutrale kleuren

   Jeśli chcesz usunąć plamy z sofy skórzanej, ale nie masz specjalnego odplamiacza do skóry, oto nasze 2 porady, jak usunąć plamy za pomocą produktów codziennego użytku:

   - Porada nr 1: wymieszaj mleczko do demakijażu z octem i delikatnie przetrzyj plamę za pomocą miękkiej ściereczki, następnie nałóż nieco kremu nawilżającego w to miejsce.
   - Porada nr 2 (wyłącznie w przypadku wytrzymałych skór) : przetrzyj powierzchnię pastą czyszczącą z białej glinki i mokrą gąbką i spłucz.

   Przy usuwaniu plam ze skórzanej sofy trzeba zawsze oczyścić cały skórzany płat. W ten sposób unikniesz różnicy między miejscem po plamie a resztą powierzchni.

   3.3 Jak zabezpieczyć sofę skórzaną?

   By stworzyć warstwę ochronną dla sofy skórzanej, użyj dwa razy w roku i przy każdym odplamianiu kremu ochronnego i specjalnego kremu do pielęgnacji, który nawilży i zmiękczy sofę, zabezpieczając ją przed pęknięciami.

   Jeśli nie posiadasz specjalnych produktów do pielęgnacji, możesz użyć kremu dla niemowląt nakładając go miękką szmatką.

   4. Nasze marki sof skórzanych

   4.1 Sofy skórzane Made for design

   Made for Design to design i najnowsze trendy na Vente-unique.pl! Wybierz sofę skórzaną vintage lub fotel skórzany w stylu retro, by wnieść design do wnętrza!

   4.2 Sofy skórzane marki LINEA SOFA

   Komfort, elegancja i jakość: 3 zalety, dzięki którym nasza marka skórzanych sof LINEA SOFA jest wyjątkowa! Produkty marki LINEA SOFA wykonane ze szlachetnych materiałów zostały zaprojektowane i wyprodukowane z największą starannością, by zapewnić nienaganne wykończenia. By zapewnić bogaty wybór, LINEA SOFA stale wprowadza nowe kolekcje funkcjonalnych, wyjątkowych i modnych sof skórzanych!

   Zobacz także:

   Porada
   Porada
   Porada
   Porada