W samym sercu lata, palące ciepło promieni słonecznych może szybko przegonić Cię z tarasu i pozbawić chwili relaksu! Zakup dużego parasola jest prostym, eleganckim i dostępnym rozwiązaniem, które pozwoli stworzyć zacieniony kącik. Ale jaki model wybrać? Vente Unique wszystko Ci wyjaśni.

1. Dlaczego warto wybrać parasol z wysięgnikiem?

Modele z wysięgnikiem są najnowocześniejszym wariantem parasoli przeciwsłonecznych i często są uważane za najbardziej estetyczne. Jak działają? Noga i podstawa nie znajdują się na środku stołu, ale z boku: parasol z wysięgnikiem ma charakterystyczny kształt lampy i możliwość rozłożenia płótna daleko do przodu dzięki obrotowemu ramieniu i korbie.

Specjalny układ parasola z wysięgnikiem wymaga obciążenia nogi w celu uniknięcia przewrócenia rozłożonego parasola. Płótno, którego szerokość może sięgać nawet trzech lub czterech metrów, zapewnia bardzo dużą strefę cienia, a obrotowe ramię ułatwia zmianę położenia w zależności od pozycji słońca w ciągu dnia.

2. Jaki materiał i jakie płótno wybrać?

Materiał nogi i ramienia parasola tarasowego musi zapewniać stabilność i wytrzymałość. Dlatego też dostępne są głównie modele wykonane ze stali, ewentualnie z aluminium. Te lekkie materiały to gwarancja jakości i długowieczności.

Ważny jest również rodzaj płótna. W przypadku wodoodpornego parasola tarasowego dobrym wyborem będzie poliester, który posiada nieprzemakalną powłokę chroniącą przed złą pogodą. Należy jednak systematycznie zakładać pokrowiec, by zapobiec utracie koloru z powodu promieniowania UV.

Dostępne są również płótna wykonane z akrylu. Ten syntetyczny materiał jest bardziej trwały i wytrzymały, ale też znacznie droższy.

3. Kształt i kolor parasola

Osoby szukające pięknego, regulowanego parasola mają do wyboru płótno okrągłe, prostokątne lub kwadratowe. Wybór zależy od upodobań estetycznych, ale nie tylko.

- Okrągły parasol tarasowy zapewni zacienioną strefę niewielkich rozmiarów. Wybór ten polecany jest w przypadku niewielkiego tarasu lub zestawu wypoczynkowego dla 3-4 osób.

- Prostokątnylub kwadratowy parasol ogrodowy jest bardziej odporny na wiatr, a tym samym bardziej stabilny. Najlepiej nadaje się do dużych stołów lub mebli ogrodowych, które mają również kształt prostokąta.

4. Jakie akcesoria i dodatki wybrać?

Duży parasol musi być dobrany do odpowiednich mebli ogrodowych. Bez względu na to, czy wolisz zestaw wygodnych ław i foteli, duży rustykalny stół z drewna, czy też niedrogie meble z PVC, wybierz elementy pasujące do płótna parasola.

Nawet jeśli posiadasz miejsce do przechowywania na zimę, parasol tarasowy potrzebuje pokrowca ochronnego, który należy zamontować po złożeniu sprzętu. W przeciwnym razie,nawet wysokiej jakości tkanina poliestrowa lub akrylowa może bardzo szybko zmienić kolor na zielony.

5. Ile kosztuje parasol z wysięgnikiem?

Wydawać się może, że elegancki parasol z wysięgnikiem kosztuje bardzo dużo, nieproporcjonalnie do jego okazjonalnego wykorzystania. W rzeczywistości można dziś dostać niedrogi model już za 100 euro, jest to absolutnie bezkonkurencyjna cena.

W przypadku modeli większych lub wyższej jakości cena wyniesie 900 do 1350 zł.

Duży i piękny parasol regulowany to styl i jakość na Twoim tarasie. Wybierz rozwiązanie dla siebie wśród modeli dostępnych na Vente-Unique.

Zobacz także:

Przewodnik zakupów
Przewodnik zakupów
Przewodnik zakupów
Przewodnik zakupów