Działy
×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   Czy wiesz, czym jest dekoracyjny panel ścienny? To ruchome, łatwe do zamontowania ścianki, które mogą całkowicie zmienić klimat pomieszczenia przy minimalnym nakładzie pracy! Ale jak dokonać właściwego wyboru? Oto szczegółowa prezentacja Vente-Unique.

   1. Czym jest dekoracyjny panel ścienny?

   Dekoracyjny panel ścienny to duża, gotowa do montażu płyta ścienna mająca na celu udekorowanie wnętrza lub przykrycie w elegancki sposób starą okładzinę. W odróżnieniu od cegiełek i boazerii wymagających przyklejania do ściany poszczególnych sztuk panele dekoracyjne są wstępnie zmontowane i sprzedawane w dużych pakietach po 2 lub 3 m², które można następnie łączyć lub docinać.

   Umożliwia to pokrycie dużej powierzchni ściany w łatwy i szybki sposób. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie są mistrzami majsterkowania!

   Panele ścienne to estetyczne, niedrogie i szybkie w montażu rozwiązanie, które odmieni pokrycie ściany i przydaje się na przykład w przypadku home stagingu. Panele zapewniają też izolację dźwiękową pomieszczenia.

   2. Styl i materiały

   Dekoracyjne panele ścienne są nie tylko eleganckie i pomysłowe, ale też ekologiczne. Najnowsze modele są w większości przypadków wykonane z włókna roślin, między innymi trzciny cukrowej, co sprawia, że są przyjazne dla środowiska. Wystarczy pociągnięcie pędzlem, by nadać im pożądany kolor i upiększyć wnętrze.

   Na rynku dostępne są również inne materiały, w tym produkty na bazie łupku, barwionego drewna, PVC, cegieł... Niektóre modele imitują szlachetne materiały, ale są od nich dużo lżejsze i łatwiejsze w obsłudze. Na przykład panele gipsowe świetnie udają naturalny kamień lub cegłę, natomiast płyta MDF imituje drewno. Do Ciebie należy wybór paneli najlepiej dopasowanych do Twojego mieszkania.

   Od stylu vintage po ezoteryczny, ten rodzaj dekoracji ściennej oferuje niezliczone możliwości. Panel ścienny 3D ma wypukłe wzory, które ożywią wystrój i nadadzą mu oryginalności.

   3. Jakie jest ich przeznaczenie?

   Niedrogi panel ścienny 3D sprawdzi się wszędzie, co jest jego główną zaletą! Możesz na przykład całkowicie zakryć kawałek ściany w salonie, zabudować ją do połowy, by uzyskać kontrast, stworzyć zagłówek za łóżkiem...

   Panele ścienne sprawdzą się także, jeśli szukasz subtelnego i eleganckiego sposobu na wydzielenie przestrzeni w mieszkaniu, ozdobienie nowego baru, czy też odnowienie kuchennej ściany nad blatem. A może zamontujesz je na zewnątrz, by upiększyć ogrodzenie lub filary przy bramie wejściowej?

   4. Jaki montaż?

   Większość dekoracyjnych paneli ściennych montuje się na klej, w ten sam sposób co płytki. Przygotuj powierzchnię, dotnij panel, pokryj go klejem i przyklej do ściany! Pamiętaj, że przed montażem panel należy pozostawić w pozycji horyzontalnej na 24 godziny.

   Niektóre modele posiadają samoprzylepną stronę tylną, podobnie jak naklejki. Nadają się one do lekkich materiałów i niewielkich powierzchni.

   5. Ile kosztują dekoracyjne panele ścienne 3D?

   Można oczywiście dostać niedrogi panel ścienny 3D, ale wystrzegaj się najtańszych produktów, które mogą kiepsko się prezentować. Za panel dobrej jakości zapłacisz co najmniej 180 zł za m2. Najbardziej eleganckie i wyszukane modele mogą kosztować nawet 315 do 450 zł za m2..


   Nie musisz niczego uszkadzać, by wymienić okładzinę ścienną ! Piękny panel pozwoli dyskretnie zakryć poprzednie wykończenie i zmienić klimat pomieszczenia. Wybierz rozwiązanie dla siebie wśród modeli dostępnych na Vente-Unique.

   Zobacz także:

   Porada
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów