×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   Ogrodzenie ogrodowe ma przede wszystkim wymiar praktyczny, ale może również upiększyć taras lub pomóc w wyznaczeniu przestrzeni. Niezależnie od tego, czy szukasz ogrodzenia stacjonarnego czy mobilnego, zobacz możliwości, jakie oferują dziś producenci ogrodzeń.

   1. Po co instalować ogrodzenie ogrodowe?

   Bez względu na to, ogrodzenie ogrodowe zamontujemy na granicy działki czy też na jej terenie, może ono pełnić kilka funkcji.
   • Odpowiednio umieszczone i o odpowiedniej wysokości chroni przed ciekawskimi spojrzeniami. Nie ma nic przyjemniejszego niż spokojny wypoczynek w ogrodzie!
   • Ogrodzenie to także skuteczna ochrona przed wiatrem, dzięki czemu Twój taras może być jeszcze bardziej funkcjonalny i zabezpieczony przed chłodnymi powiewami.
   • Zapewnia ono przyjemny cień w upały i sprawia, że w ogrodzie można przebywać również podczas gorących dni.
   • Ogrodzenie pozwala też wyznaczyć symboliczne granice pomiędzy poszczególnymi strefami w ogrodzie, takimi jak warzywnik, taras czy rośliny ozdobne.
   • Niektóre modele, na przykład drewniane, to też dobra podpora dla roślin pnących.

   2. Jaki materiał wybrać?

   Lepiej unikać nadmiernej oryginalności w przypadku ogrodzeń i płotów do ogrodu. Niektóre materiały i formaty są odpowiednie dla większości użytkowników
   • Drewno wybierają osoby, które cenią ciepło i bezpretensjonalność naturalnego ogrodzenia. Ogrodzenia ogrodowe drewniane dostępne są w różnych gatunkach drewna. Dostępne są różne opcje: od dekoracyjnego ogrodzenia średniej wysokości po wysokie panele z drewna o wysokości nawet powyżej 170 cm.
   • Ogrodzenie kompozytowe jest coraz częściej wybierane ze względu na elegancki wygląd. Listwy kompozytowe często połączone są z aluminiową lub stalową konstrukcją. W przeciwieństwie do drewna, materiał ten wyróżnia się łatwością w utrzymaniu.
   • Zaciemniające panele tekstylne wykorzystują różne materiały syntetyczne, na przykład poliester. To idealny wybór zwłaszcza, jeśli nie chcesz stałej instalacji lub pragniesz zachować przepuszczalność światła.
   • Ogrodzenie kamienne zapewni naturalny, ciepły i autentyczny efekt.

   3. Ogrodzenie stałe czy składane?

   Panel zasłaniający ogród nie musi być używany przez cały rok, a nawet przez cały dzień! Możesz wybrać rozkładany panel tekstylny: za pomocą zwykłego uchwytu dyskretna konstrukcja aluminiowa uwalnia duże, estetyczne płótno wytrzymałe na deszcz i wiatr, którego szerokość sięga 3 metrów.

   Rozkładane ogrodzenia stanowią doskonałe rozwiązanie umożliwiające czasowe zamknięcie przestrzeni, na przykład w celu stworzenia przyjemnego kącika podczas spotkania z przyjaciółmi.

   Jeśli wolisz zasłonić się przed wzrokiem sąsiadów i wyznaczyć przestrzeń ogrodu, lepiej sprawdzi się ogrodzenie stałe. Jest ono modułowe, ponieważ możesz kupić tyle elementów, ile potrzebujesz.

   4. Jakie wymiary ogrodzenia wybrać?

   Uwaga: jeśli chcesz ogrodzić granice działki, nie możesz swobodnie wybrać rozmiarów ani nawet wyglądu ogrodzenia. Kwestie te są prawdopodobnie ujęte w lokalnym planie zagospodarowania, dlatego wcześniej należy skonsultować się z urzędem gminy.

   Nawet wewnętrzne ogrodzenie, zamontowane na przykład na tarasie, może podlegać ograniczeniom i wymagać złożenia wcześniejszego oświadczenia.

   Zasadniczo plany zagospodarowania wskazują maksymalną wysokość ogrodzenia 170 lub 180 cm.

   5. Ile kosztuje dobre ogrodzenie?

   Od ogrodzenia z PVC w najniższej cenie po piękne deski kompozytowe - koszt ogrodzenia zależy od kryteriów takich hak wymiary panelu i całkowita długość. Panel o szerokości trzech metrów kosztuje od 450 do 900 zł.

   Zapewnij sobie intymność w ogrodzie dzięki stałemu ogrodzeniu kompozytowemu lub składanemu ogrodzeniu tekstylnemu. Vente Unique wybrał dla Ciebie wysokiej jakości modele.

   Zobacz także:

   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów