×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   Ból pleców po przebudzeniu, uczucie zbyt twardego lub zbyt miękkiego materaca? Zakup nakładki na materac to dobry kompromis, dzięki któremu unikniemy inwestycji w nowy materac, a jednocześnie poprawimy swój komfort. Przez długi czas nakładka na materac była zapomniana, obecnie powraca w nowym wykonaniu i z technologią zapewniającą dobre samopoczucie.

   1. Jakie jest zastosowanie nakładki na materac?

   Przeróżne potrzeby mogą uzasadniać użycia komfortowej nakładki na materac. W zależności od wybranego modelu możesz poprawić twardość materaca pod spodem lub zapewnić sobie lepsze podparcie ciała. Inne materiały i modele zapewniają natomiast uczucie miękkości.

   Nakładka na materac ma wiele praktycznych zalet: pozwala spersonalizować część materaca zajmowaną przez osobę z pary, zapewnia odpowiednią twardość. Zakup nakładki na materac sprawdzi się również, jeśli chcesz lepiej połączyć dwa osobne materace lub stworzyć wygodne łóżko z nakładką na sofie..

   Nakładka na materac pozwoli również opóźnić zakup nowego materaca, jeśli Twój jest już stary i nie zapewnia odpowiedniego podparcia.

   2. Jakie materiały i opcje są dostępne?

   Wyróżniamy trzy główne kategorie nakładek na materac. Od Ciebie zależ, którą wybierzesz!

   Nakładka na materac z pamięcią kształtu stopniowo dopasowuje się do budowy ciała i podpiera je w razie potrzeby, zapewniając uczucie miękkości dla osób, które uważają, że ich materac jest za twardy. Ten rodzaj nakładki na materac zalecany jest w szczególności dla osób cierpiących na bóle pleców po przebudzeniu, ponieważ pozwala uniknąć nadmiernego nacisku na punkty podparcia bolących mięśni.

   Nakładka na materac z pianki pozwala natomiast utwardzić stary materac. Wydaje Ci się, że za bardzo zapadasz się w łóżku? Model piankowy pozwoli utrzymać wygodniejszą pozycję w nocy. Pianki takie jak polibawełna będąca połączeniem bawełny i poliestru, a także inne miękkie włókna na bazie aloesu, cieszą się coraz większą popularnością.

   Lateksowa nakładka na materac to model, który również zwiększy twardość materaca. To elastyczne włókno dopasowuje się do konturów ciała i łagodzi bóle pleców.

   3. Jaką grubość powinna mieć nakładka na materac?

   Grubość nakładki na materac ma kluczowe znaczenie dla jej działania. Nie odczujesz różnicy, jeśli wybierzesz nakładkę nie grubszą niż bibułka od papierosa. Zasadniczo minimum to 4 cm, ale najlepiej wybrać nakładkę o grubości od 6 do 8 cm.

   Powyżej 8 cm możesz uzyskać zbyt miękki efekt i nadmiernie zapadać się w łóżku. Wszystko jest kwestią wypróbowania i określonych warunków!

   4. Jakie wymiary wybrać?

   W celu sztywnego zamocowania nakładki na materac na podłożu zaleca się wybór wymiarów identycznych z materacem. Bez problemu znajdziesz najpopularniejsze formaty, na przykład 120*190, 160*200 czy 140*190.

   5. Ile kosztuje dobra nakładka na materac?

   Dużą zaletą nakładki na materac jest jej niska cena w porównaniu z nowym materacem. Modele o odpowiednim poziomie miękkości i podparcia kosztują już 270 zł, co stanowi niewielki wydatek, a zapewni zdecydowanie lepszy sen. Lepsze modele z pamięcią kształtu mogą kosztować nawet 900 zł, ale jest to wciąż dość przystępna cena.

   Zobacz także:

   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów