Działy
×
Wyniki wyszukiwania:  Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   Bez znaczenia? Wręcz przeciwnie! Wybór toalety jest ważny dla Twojego komfortu, jak również dla praktyczności i estetyki pomieszczenia, które odwiedzasz kilka razy dziennie. Oprócz klasycznego wyboru pomiędzy toaletami stojącymi i podwieszanymi, istnieją inne kryteria i opcje, które powinny zwrócić Twoją uwagę.

   1. Miska WC stojąca czy podwieszana?

   Miska WC stojąca to najpowszechniejszy model. Toalety te składają się z miski umieszczonej na podłodze i przymocowanej za pomocą śrub. Uzupełnia je duży zbiornik wody do spłukiwania, mechanizm spłukujący i deska WC.

   Miska WC podwieszana wyróżnia się mocowaniem do ściany. Cały mechanizm jest ukryty za deskowaniem lub zabudową.

   Obecnie obie opcje są właściwie równorzędne. Zaletą WC stojącego jest łatwość montażu i niskie ceny.

   Toalety podwieszane to estetyka, dyskrecja (dźwięk spuszczanej wody jest cichszy) i łatwość utrzymania. Brak nogi lub rury oznacza również, że nieco łatwiej jest utrzymać higienę pomieszczenia.

   2. Jakie są kryteria wyboru przy zakupie toalety?

   Wybór najlepszej toalety stojącej nie jest całkowicie dowolny, jesteśmy ograniczeni rurą odpływową, która może być pozioma lub, rzadziej, pionowa. Należy sprawdzić kompatybilność wybranego modelu, by uniknąć przykrych niespodzianek.

   Wymiary WC podwieszanego lub stojącego to mniejszy problem, ponieważ większość rozmiarów jest standardowych, wysokość siedziska to co najmniej 40 cm. Jeśli jesteś bardzo wysoki, lepiej wybrać WC podwieszane , ponieważ można dowolnie ustawić jego wysokość.

   Pamiętaj też, by zapewnić wystarczająco dużo miejsca w pomieszczeniu: Zalecane jest zachowanie minimum 20 centymetrów po obu stronach i 40 centymetrów z przodu.

   3. Wybór stylu deski WC

   Deska służy do przykrywania toalety, gdy nie jest ona używana. To główny element personalizacji, który nada niepowtarzalny charakter wnętrzu. Możesz wybrać minimalizm dzięki czarnej desce WC, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na bardziej fantazyjne motywy.

   4. Opcje i akcesoria

   Niektóre opcje pozwalają na stworzenie bardziej kompletnej toalety. W niektórych wariantach WC można przekształcić w prawdziwy mebel z przestrzenią do przechowywania i umywalką. Ruchomy prysznic to dobry kompromis między klasycznym WC a bidetem.
   Warto rozważyć miskę WC z powłoką zapobiegającą osadzaniu się kamienia, dzięki czemu utrzymanie toalety będzie łatwiejsze. Ważny jest również materiał, ceramika pozwala uniknąć niekontrolowanego namnażania się bakterii.

   Przy wyborze warto też porównać poziom decybeli przy spuszczaniu wody i zdecydować się na produkt zgodny z normami NF, które poświadczają zgodność z obowiązującymi przepisami jakościowymi.

   ***

   Zatem toaleta stojąca czy podwieszana? Wszystko zależy od Twojego budżetu, preferencji estetycznych i układu pomieszczenia. Na pewno warto dokonać wyboru spośród modeli proponowanych przez Vente-Unique!

   Zobacz także:

   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów