Porady i zamówienie: 221521008

Jak wybrać konsolę?

Konsola jest praktyczna i uniwersalna: w przedpokoju sprawdzi się jako mebel do przechowywania kluczy czy dokumentów, w salonie pomieści bibeloty i inne ozdoby, a w sypialni może służyć jako toaletka. Konsola oferuje mnóstwo zastosowań i jest dostępna w różnych stylach, dzięki czemu spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

1. Dlaczego warto kupić konsolę?

Konsola jest praktyczna i wszechstronna: w przedpokoju sprawdzi się jako mebel do przechowywania kluczy czy dokumentów, w salonie pomieści bibeloty i inne ozdoby, a w sypialni może służyć jako toaletka. Konsola oferuje mnóstwo zastosowań i jest dostępna w różnych stylach, dzięki czemu spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

Bez względu na zastosowanie konsola zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania, jednocześnie odświeżając wnętrze. Gustownie ozdobi pomieszczenie, nie zajmując wiele miejsca. Można ją łatwo przesuwać i dowolnie zmieniać jej funkcję!

2. Ja wybrać konsolę do przechowywania rzeczy?

Konsolę należy wybrać zgodnie z jej zastosowaniem. Rozkładana lub ze schowkami, w stylu designerskim lub klasycznym: przedstawiamy 3 główne kryteria ułatwiające wybór: typ konsoli, styl i wymiary.

2.1. Typ konsoli

  • Konsola rozkładana
Konsola rozkładana to najlepsze rozwiązanie do niewielkich wnętrz! Ta oszczędzająca miejsce konsola w mgnieniu oka zmieni się w duży stół dla gości! Jest niezwykle funkcjonalna i z pewnością zoptymalizuje przestrzeń.
  • Konsola ze schowkami
Dzięki szufladomi innym wnękom konsola zapewnia dodatkowe miejsce na rzeczy. Dzięki niej możesz mieć wszystkie potrzebne przedmioty w zasięgu ręki.
  • Konsola ozdobna
Konsola może również pełnić funkcję czysto dekoracyjną. Można na niej wyeksponować wszelkie ozdoby.

2.2 Styl konsoli

  • Konsola designerska
Ten nowoczesny rodzaj konsoli wniesie do wnętrza oryginalność dzięki wyjątkowej konstrukcji i minimalistycznemu designowi. Konsole wykonane są z estetycznych i wytrzymałych materiałów : spotkamy tutaj konsole z hartowanego szkłaczy też z akrylu. Designerski i minimalistyczny wygląd tych produktów nadaje im elegancji, co zwiększa ich atrakcyjność. Konsole te przeznaczone są dla osób, które pragną podkreślić wnętrze meblem nie służącym wyłącznie do przechowywania, ale również do dekoracji.
  • Konsola klasyczna
Konsole klasyczne są idealne dla osób szukających mebla pasującego do każdego rodzaju wnętrza. Dzięki minimalistycznemu wyglądowi konsole klasyczne sprawdzą się wszędzie. Są przy tym ładne i starannie wykończone : np. konsola lakierowana z imitacji drewna lub złożona z dwóch materiałów.
  • Konsola drewniana
Miłośnikom autentycznych mebli polecamy konsole drewniane, które ocieplą wnętrze. Drewno jest modne i dostępne z różnymi wykończeniami, pasuje do przeróżnych stylów. Drewno to zawsze dobry gust!

2.3 Wymiary

Jeśli chodzi o wymiary, musisz sam ocenić, ile miejsca w Twoim wnętrzu może zająć konsola. Kryterium to jest niezwykle istotne, w zależności od wymiarów konsole pełnią różne funkcje. Nie jest to zatem kwestia wyłącznie estetyki.
najmniejsze konsole mają ok. 1 m szerokości, możesz znaleźć modele mające do ok. 1m20 cm. Rozkładane konsole zamieniają się w stół mający nawet 185 cm.

3. Jak zamontować i pielęgnować konsolę?

3.1. Montaż

Konsola to dość prosty mebel niewymagający specjalnej wiedzy ani dużo czasu przy montażu. Niektóre modele dostarczane są w całości lub w części zmontowane. Inne wyposażone są w instrukcję montażu.

Przykręć kilka śrubek, zamontuj elementy w odpowiednim miejscu i gotowe!

3.2. Pielęgnacja

Pielęgnacja konsoli jest prosta i niedroga. W przypadku niektórych materiałów należy jednak stosować się do wskazówek.

Do produktów z drewna użyj szmatki z mikrofibry lub lekko wilgotnej szmatki. Dostępne są również produkty do pielęgnacji drewna.
Produkty z MDFnie wymagają żadnej pielęgnacji, wystarczy regularnie wycierać z nich kurz. Możesz też użyć wody z mydłem lub płynu do czyszczenia szyb.
Do produktów szklanych najlepiej użyć miękkiej, lekko wilgotnej szmatki lub płynu do czyszczenia szyb.

Zobacz także:

Przewodnik zakupów
Szafa do przechowywania wina – jaką wybrać?
Szafa do przechowywania wina – jaką wybrać?
Szafy na wino stają się coraz częściej jednym z elementów wystroju wnętrz. Zapewniają one doskonałe warunki do jego przechowywania, dzięki czemu teraz, bez względu na to, czy jesteś wytrawnym znawcą czy zwykłym miłośnikiem wypijającym od czasu do czasu kieliszek dobrego wina, możesz cieszyć się degustacją boskiego napoju bez ograniczeń! Niemniej jednak szeroki asortyment tych produktów rodzi wiele pytań: Witryna czy szafa chłodnicza? Jaką pojemność należy wybrać? Nasz przewodnik zakupowy rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości! Dlaczego warto kupić szafę do przechowywania wina? Jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze? Teraz ten typ mebli nie będzie miał przed Tobą żadnych tajemnic!
Przewodnik zakupów
Jak wybrać szafkę na buty?
Jak wybrać szafkę na buty?
Wybierz większy porządek! Prosta i praktyczna szafka na buty pomoże Ci zoptymalizować przestrzeń i zaoszczędzić miejsce. Najważniejszy jest właściwy wybór, dlatego zapoznaj się z naszym przewodnikiem, który umożliwi Ci odpowiedni zakup.
Przewodnik zakupów
Jak wybrać krzesło?
Jak wybrać krzesło?
Krzesła to symbol gościnności, ale też element dekoracyjny. Biorąc pod uwagę szeroką ofertę, nie zawsze wiadomo, które najlepiej sprawdzą się w naszej jadalni. Od krzeseł designerskich po barowe — pomożemy Ci rozszyfrować wszystkie trendy, materiały i style, dzięki czemu dokonasz odpowiedniego wyboru.

Lider w sprzedaży mebli online

Twoje gwarancje

Vente-unique.pl, założona w 2005 roku, jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Paryżu od kwietnia 2018 roku - kod ALVU - Tel: 221521008
Rue Jacquard - 93315 le Pré Saint Gervais - Francja