×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   Lato straciłoby nieco uroku, gdybyśmy nie mogli cieszyć się posiłkami na tarasie lub w ogrodzie. Zakup prawdziwej jadalni ogrodowej to niewielka inwestycja, ale zapewniająca wiele radosnych wspomnień dla całej rodziny. Jaki model i układ wybrać? Vente Unique pomoże Ci w tej kwestii.

   1. Dlaczego warto kupić jadalnię ogrodową?

   Kiedy nadchodzą piękne dni, jadalnia ogrodowa pozwala cieszyć się dodatkową przestrzenią i stanowi przedłużenie domu. Okrągły lub prostokątny stół z krzesłami, fotelami lub ławkami to zaproszenie do relaksu przy drinku lub grillu.

   Dawne krzesła i stoły z białego PCV przyciągały brud, nowoczesne zestawy wyróżniają się trwałością i estetyką. To prawdziwy atut ogrodu lub tarasu.

   2. Jakie materiały wybrać?

   Większość współczesnych modeli wykorzystuje następujące materiały:

   - Zestawy metalowe są wytrzymałe, designerskie i estetyczne. Często są połączone ze stołem z blatem z hartowanego szkła, może być on wykonany z lekkiego aluminium. Dostępne są również konstrukcje ze stali malowanej proszkowo oraz z kutego żelaza, jeśli lubisz ponadczasowy styl.

   - Drewniany zestaw ogrodowy jest ciepły i przyjazny, ale wymaga większej konserwacji niż inne materiały. Od drewna akacjowego po drewno teckowe, wybór gatunku decyduje o wyglądzie. Drewniane meble ogrodowe nadają się do rustykalnej lub bardziej nowoczesnej atmosfery.

   - Jadalnie ogrodowe z PVC to najprostsze, najlżejsze i najtańsze zestawy. Modele polipropylenowe mogą mieć wszystkie kolory tęczy i przetrwać wiele sezonów przy odpowiedniej konserwacji


   - Siedzisko i oparcie krzeseł mogą być też wykonane z technorattanu, lub tekstylenu, jeśli wolisz miękki i elastyczny materiał syntetyczny.

   3. Wymiary i format

   2-osobowa jadalnia ogrodowa to doskonały wybór dla par i osób, które mają niewiele miejsca. Składa się z małego okrągłego stolika i dwóch krzeseł, pozwoli wypić drinka na słońcu, ale nie wystarczy, jeśli zechcesz przyjąć gości. Dla 4 osób potrzebujesz stołu o średnicy co najmniej 1 metra.

   Przy 6 osobach konieczny będzie stół prostokątny lub kwadratowy. Można nawet rozważyć zainstalowanie prawdziwego drewnianego stołu piknikowego, który zachwyci wszystkich klimatem vintage.

   4. Jakie akcesoria wybrać?

   Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na jadalnię z żywicy, czy też inny model, ważne jest, by na zimę chować ją w bezpieczne miejsce. Jeśli nie dysponujesz zamkniętym schowkiem, takim jak garaż czy szopa ogrodowa, warto kupić pokrowce, dzięki którym unikniesz czyszczenia na wiosnę i przedłużysz trwałość mebli.

   Niektóre kolekcje mebli są dostępne również w wersji wypoczynkowej, jeśli chcesz stworzyć harmonijną całość złożoną z mebli wypoczynkowych i jadalni.

   5. Jakie ceny?

   Różnorodność modeli w sprzedaży sprawia, że łatwo jest znaleźć tanią jadalnię ogrodową. Za mniej niż sto zł kupisz niewielki zestaw dla 4 osób. Większe meble lub meble wyższej jakości będą oczywiście kosztować więcej, ich cena może przekroczyć 2250 zł.

   Ciesz się czasem spędzanym na świeżym powietrzu! Vente Unique oferuje wiele modeli i konfiguracji.

   Zobacz także:

   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów