×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   Wybór umywalki łazienkowej powinien być niezwykle staranny, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę zarówno aspekty praktyczne, jak i pewne poczucie estetyki. Jaki materiał, format i wymiary? Vente Unique proponuje kompletny przewodnik dotyczący wyboru umywalki i urządzenia małej łazienki.

   1. Jakie są poszczególne rodzaje umywalek?

   Na rynku istnieją różne rodzaje umywalek. W zależności od układu łazienki możesz wykonać mniej lub bardziej swobodnego wyboru.

   - Umywalka podblatowa umieszczana jest w szafce łazienkowej posiadające przewidziany do tego otwór. Jest to najbardziej rozpowszechniony format. Możesz kupić umywalkę podblatową razem z szafką lub zdecydować się na inny model, sprawdzając dokładnie wymiary.

   - Umywalka nablatowa mocowana jest na szafce lub blacie, a nie pod nim. Umywalki nablatowe są uznawane za modny i elegancki wybór do nowoczesnej łazienki.

   - Umywalka na nóżce stoi bezpośrednio na podłodze. Nie wymaga żadnych mebli podporowych i idealnie nadaje się do stworzenia czystej i minimalistycznej atmosfery w łazience.

   2. Jaki materiał na umywalkę wybrać?

   Materiał użyty do wykonania nowoczesnej umywalki definiuje w dużej mierze jej styl, ale także łatwość utrzymania i trwałość. Klienci najczęściej wybierają jedną z trzech opcji:

   - La umywalka ceramiczna jest najpopularniejsza i najpowszechniej dostępna. Rzadko jest dostępna w kolorze innym niż biały, natomiast na rynku istnieje wiele rozmiarów. Umywalkę taką czyści się za pomocą gąbki, jest ona bardzo wytrzymała.

   - Umywalka z żywicy zapewnia większą różnorodność stylistyczną i kolorystyczną, a przy tym posiada te same zalety co żywica.

   - Umywalka kamienna jest elegancka, ale również ciężka i trudniejsza w montażu. Dostępna jest we wszystkich formatach i wymaga bardziej skomplikowanej konserwacji. Marmurowe umywalki to oddzielny rodzaj, który wnosi prestiż do łazienki.

   Szkło i stal nierdzewna są czasem używane w oryginalnych i nietypowych modelach.

   3. Jakie wymiary?

   Czy lepiej wybrać szafkę na pojedynczą umywalkę czy też od razu zainstalować podwójną umywalkę ? Oczywiście, wszystko zależy od tego, ile masz miejsca, ale także od Twoich potrzeb. Podwójną umywalkę zaleca się, gdy z łazienki korzysta jednocześnie kilka osób. To świetna oszczędność czasu na co dzień!

   Mała, okrągła umywalka dla jednej osoby albo duży model: rozmiary wahają się od 50 do 120 cm.

   4. Jaki styl wybrać?

   Tradycyjna umywalka prostokątna to wciąż najczęstszy wybór, przy czym dostępna jest również w bardziej subtelnych i oryginalnych wersjach. Zaczynają ją jednak wypierać umywalki stojące, o okrągłym lub owalnym kształcie, a nawet w formie kropli wody.

   Znaczenie dla wyglądu ma nie tylko kształt, ale również zestaw kolorystyczny i materiały. Ceramika może być wykorzystana do pięknej umywalki imitującej miedź, natomiast żywica i błyszczące baterie sprawdzą się w przypadku umywalki industrialnej.

   5. Ile kosztuje umywalka?

   Umywalki są dostępne w przeróżnych cenach. Jeśli wystarczy Ci prosty model, na przykład biała, ceramiczna umywalka, kupisz ją już za 310 lub 360 zł. W przypadku bardziej eleganckiego i wyrafinowanego modelu lub umywalki na nóżce, cena może się podwoić, a nawet potroić.

   Wiesz już, jakiej umywalki szukasz? Wybierz coś dla siebie na Vente Unique i koniecznie sprawdź kompletny przewodnik po zakupie i pielęgnacji mebli łazienkowych !

   Zobacz także:

   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów