Działy
×
Wyniki wyszukiwania:  Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   Twojemu wnętrzu brakuje życia i charakteru? Czasem wystarczy dekoracja ścienna, by wnieść energię i piękno do codziennego życia! Bez względu na to, czy szukasz eleganckiego obrazu, inspirującej naklejki, czy też ozdobnej tabliczki nad kominek, oto wskazówki, dzięki którym upiększysz swój dom z Vente-Unique.

   1. Jaki rodzaj dekoracji ściennej wybrać?

   Dekoracje ścienne do salonu są niezwykle różnorodne i można je dopasować do każdego rodzaju wnętrza. Do wyboru mamy trzy główne typy:

   - Dekoracyjny obraz, dzięki któremu w rozsądnej cenie ozdobisz wnętrze w artystyczny sposób. To najprostszy sposób, by zmienić atmosferę w pomieszczeniu. Wybierz dzieło, które do Ciebie przemawia, złap za gwóźdź i młotek i gotowe!

   - Naklejka ścienna wykracza poza wszelkie ramy i umożliwia przyklejenie wybranej ilustracji do ściany w prosty sposób. Początkowo naklejki wybierane były głównie do sypialni, a następnie rozprzestrzeniły się po całym domu, trafiły też do salonu.

   - Tabliczka ozdobna nie jest mocowana do ściany (choć jest to możliwe), częściej ustawia się ją na krawędzi mebla lub kominka. To nowy trend w dziedzinie designerskich dekoracji ściennych.

   2. Jaką technikę wydruku lub malarską wybrać?

   Chcesz otoczyć się najpiękniejszymi obrazami impresjonistów? Obraz olejny to najlepszy sposób, by wnieść do wnętrza urok tradycji i autentyczności. Technika ta zapewnia fakturę i połysk niemożliwe do uzyskania na wydruku. Kolory nie blakną, a płótno zachowuje blask przez lata.

   Natomiast wydruk na płótnie to dobre rozwiązanie, jeśli szukasz niedrogiego i nowoczesnego obrazu. Sitodruk bardzo się rozwinął i oferuje wydruki zapewniające dużą szczegółowość i subtelność kolorystyczną.

   3. Style, wzory i wymiary

   Nawet przy niewielkim budżecie z pewnością znajdziesz niedrogi obraz, który upiększy Twoje wnętrze. Zasadniczo zaleca się wybór jasnych odcieni, jeśli ściana jest ciemna i odwrotnie.

   Przestrzegając tej podstawowej zasady, możesz w pełni wyrazić swoją kreatywność! Od klasycznej martwej natury po psychodeliczną zebrę, od tradycyjnych widoków Nowego Jorku po buddyjskie i ezoteryczne płótna, styl Twojego salonu zależy od Ciebie. Obrazy i niedrogie naklejki dostępne na Vente-Unique sprawdzą się we wnętrzu industrialnym, skandynawskim, boho czy też klasycznym.

   Pamiętaj też, by wybrać dekoracyjny obraz ścienny o wymiarach dopasowanych do dostępnego miejsca. Na małym fragmencie ściany najlepiej wyglądają obrazy nie szersze niż 30 do 40 cm. W przypadku szerokości powyżej 70 cm należy przewidzieć odpowiednią odległość ze wszystkich stron, w przeciwnym razie obraz będzie zbyt przytłaczający.

   4. Jaki montaż?

   Jak wspomnieliśmy powyżej, powieszenie dekoracyjnego obrazu jest bardzo proste, wystarczy wyznaczyć pozycje gwoździa przed jego wbiciem i sprawdzić poziomicą pozycję płótna.

   W przypadku naklejek ściennych dostępne są modele samoprzylepne i takie, które wymagają wcześniejszego pokrycia klejem. Montaż naklejki ściennej jest dłuższy i trudniejszy, ponieważ musimy unikać pęcherzyków powietrza tworzących się pod powierzchnią..

   Designerski niedrogi obraz od razu da się zauważyć we wnętrzu. Zobacz ofertę dekoracji ściennych na Vente-Unique i wybierz coś dla siebie!

   Zobacz także:

   Porada
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów