Porady i zamówienie: 221521008

Jak wybrać biurko?

Dużo pracujesz z domu lub chcesz mieć wreszcie własne biurko do codziennych obowiązków? Jakość biurka, jak również jego rozmiary i wygląd mają często niedoceniany wpływ na produktywność użytkowników. Oto szczegółowa prezentacja Vente-Unique.

1. Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje biurek?


Biurko proste składa się z jednego odcinka z prostokątnym, pojedynczym blatem. Opcję tę warto wybrać, jeśli szukamy małego biurka do niewielkiej przestrzeni, ale istnieją również większe modele, które będą świetnie wyglądać na środku dużego pomieszczenia.

Biurko narożne wyróżnia się narożną formą, dzięki której możemy zoptymalizować miejsce w rogu pokoju. Ponadto szersze modle pomieszczą duże ilości dokumentów, jednocześnie pozwalając zachować porządek.

Biurko kompaktowe lub ergonomiczne może mieć różne kształty. Charakteryzuje się krzywiznami, które dopasowują się do użytkownika i pozwalają mu przysunąć się bliżej do blatu, a nawet się nim otoczyć.

2. Jakie wymiary powinno mieć odpowiednie biurko?

Wymiary biurka zależą od przestrzeni i przeznaczenia. W przypadku niewielkiego miejsca do pracy, służącym do pisania lub pracy na laptopie, wystarczy biurko o szerokości od 50 do 99 cm.

W przypadku użytkowania komputera złożonego z monitora i jednostki centralnej, biurko powinno mieć szerokość od 100 do 149 cm, zwłaszcza jeśli chcemy mieć dodatkowe miejsce, na przykład na sporządzanie notatek. Największe biurka mogą mieć nawet 2 m szerokości i zapewniają wyjątkowy komfort przy wykonywaniu każdej pracy.

3. Materiały i kolory

Masz ograniczony budżet? Niedrogie biurko z PVC, płyty wiórowej lub MDF z pewnością nie będzie wyjątkową ozdobą, ale spełni swoje zadanie w wyjątkowo atrakcyjnej cenie - to świetny wybór w przypadku pierwszego biurka dla nastolatka, o prostym i kolorowym wzornictwie.

W przypadku większych wymagań co do stylu, możesz wybrać elegancki model z litego drewna, metalu lub hartowanego szkła. Model ze skórzanym blatem sprawi, że Twoje miejsce pracy będzie naprawdę oryginalne.

Jeśli chodzi o kolory, wybór jest ogromny. Bez względu na to, czy szukasz dyskretnego, czarnego biurka, czy też jaskrawego mebla do dziecięcego pokoju, dzięki bogatej ofercie spełnisz wszystkie swoje zachcianki.

4. Jakie są dostępne style?

Biurko designerskie, charakteryzujące się bardzo prostymi lub powyginanymi formami, to dobry wybór dla nowoczesnych, industrialnych lub skandynawskich wnętrz. Modele rustykalne zachwycą z kolei osoby szukające autentyczności i staromodnego uroku.

W każdym przypadku zaleca się wybór modelu, który będzie pasował do ogólnego klimatu pomieszczenia. Zbyt nietypowy mebel mógłby zaburzyć równowagę i utrudnić koncentrację.

5. Jakie są dostępne opcje?

Wiele współczesnych modeli umożliwia wygodne ustawienie komputera. Takie biurko komputerowe zawiera przeważnie duży słupek na jednostkę centralną oraz wysuwany blat na klawiaturę i myszkę.

Jeśli obawiasz się, że zabraknie Ci miejsca na blacie, warto przyjrzeć się półkom i dodatkowym elementom pasującym do nowego biurka: dobrze jest znaleźć równowagę między wyglądem a funkcjonalnością. Aby nieco ożywić atmosferę i ułatwić czytanie, możesz wybrać mebel wyposażony w oświetlenie ledowe.

Lider w sprzedaży mebli online

Twoje gwarancje

Vente-unique.pl, założona w 2005 roku, jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Paryżu od kwietnia 2018 roku - kod ALVU - Tel: 221521008
Rue Jacquard - 93315 le Pré Saint Gervais - Francja