Urządzenie pokoju dla niemowlęcia nie jest łatwe, szczególnie dla niedoświadczonych rodziców! Od wyboru kołyski po wybór miejsca do przechowywania, od dekoracji po najmniejsze akcesoria - musimy zadbać o wszystko, by zapewnić maleństwu przytulny kokon. Oto kwestie istotne przy urządzaniu pokoju dla niemowlęcia.

1. Kołyska i kojec

Wybór kołyski ma ogromne znaczenie, ponieważ niemowlę spędzi w niej pierwsze noce, nawet do 6 miesiąca życia. Dostępne są różne modele w różnych przedziałach cenowych, w tym kołyski na kółkach lub bujane. Regulowana wysokość, pościel, ładne kolory… Kołyska dostępna jest w przeróżnych wersjach, sprawdzi się zarówno w pokoju chłopca jak i w pokoju dziewczynki.

By zapewnić sobie spokój nawet, gdy dziecko nie śpi, warto kupić również kojec. Kojec dla niemowląt to mebel ze szczebelkami, w którym możesz bezpiecznie zostawić dziecko z zabawkami. Dzięki temu nie zniknie Ci z oczu, gdy na moment się odwrócisz.

2. Łóżeczko i materac

Od 6 miesiąca życia dziecko powinno mieć prawdziwe łóżeczko z materacem. Aby wybrać najlepsze łóżeczko niemowlęce, trzeba zadać sobie właściwe pytania i określić przewidywany czas użytkowania. Możesz wybrać małe tymczasowe łóżeczko, które wymienisz po 2 lub 3 urodzinach dziecka. Alternatywą jest zakup rosnącego łóżka dziecięcego, które stopniowo dostosowuje się do rozmiarów dziecka. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić.

To samo dotyczy materaca dla niemowlęcia : niektóre standardowe modele dostosowane są do konkretnych rozmiarów łóżka (60x120 lub 70x140 cm), inne zaś rozkłada stopniowo wraz z rosnącym łóżkiem.

3. Schowki

Przez pierwsze lata życia dziecka szafa z drążkiem nie będzie potrzebna. Lepiej sprawdzi się duża komoda z licznymi schowkami i wygodna w otwieraniu jedną ręką. Zakup komody na przewijak zapewni jednocześnie miejsce do przechowywania i miejsce do zmiany pieluszki. Zastanów się, czy chcesz zamontować komodę z przewijakiem w sypialni lub łazience, w zależności od Twoich potrzeb.

Lepiej wybrać stół z przewijakiem, solidny i stabilny oraz posiadający oznakowanie NF. Model kiepskiej jakości może się wywrócić wraz z dzieckiem.

4. Jak udekorować pokój niemowlęcia?

Jeśli chodzi o wystrój pokoju niemowlęcia, jego użytkownik nie ma jeszcze swoich upodobań, zatem powinien on być ładny przede wszystkim dla nas. Dziewczęcy pokoik w kolorze cukierkowego różu czy też pokoik dla chłopca cały w błękicie nie są już modne, prym wiodą spokojne koloru uniseks. Biała dominanta rozświetli pomieszczenie, a przy tym nie wyklucza kolorowych elementów w postaci naklejek ściennych czy innych dekoracji.

Starannie dobrane akcesoria zapewnią odpowiednie wykończenie. Nie zapomnij o pięknym dywanie do pokoju niemowlęcia : różnorodne modele pozwolą Ci dokonać odpowiedniego wyboru. Zasłonka w pokoju niemowlęcia o wesołych, dziecięcych wzorach, z pewnością ożywi wnętrze.

5. Zabawki i akcesoria

W pokoju dziecka powinno znaleźć się miejsce do zabawy. Dzięki prezentom od Ciebie i bliskich z pewnością zabawek mu nie zabraknie. Mała wskazówka: warto kupić konika na biegunach, który zapewni wiele godzin zabawy i upiększy wnętrze.

Szczęśliwe wydarzenie warto poprzedzić odpowiednią aranżacją dziecięcego pokoju! Daj się ponieść swojej kreatywności i wyobraźni.

Zobacz także:

Przewodnik zakupów
Przewodnik zakupów
Przewodnik zakupów
Przewodnik zakupów