Działy
×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk
   Jak efektywnie urządzić małą przestrzeń? Jeśli chcesz zoptymalizować przestrzeń bez zbędnego jej przeciążania, a każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, skorzystaj z naszego przewodnika!

   4 pomysły na urządzenie kawalerki

   Małe mieszkania mają swoje ograniczenia zarówno pod względem wystroju, jak i wyposażenia. Niemniej jednak, przy odrobinie pomysłowości i ciężkiej pracy, ze studenckiej kawalerki można zrobić funkcjonalne mieszkanie ze zoptymalizowaną, a przede wszystkim, idealnie dopasowaną do twoich potrzeb przestrzenią! Oto kilka pomysłów na przytulne wnętrze.

   Postaw na sprytne i starannie przemyślane umeblowanie

   Dobry projekt kawalerkipotrafi przede wszystkim zdziałać cuda na kilku metrach kwadratowych. Dlatego w pierwszej kolejności należy wybierać meble specjalnie przeznaczone do małych przestrzeni. Nikomu nie trzeba przedstawiać rozkładanej kanapy, która, za pomocą jednego ruchu ręki, zmienia co wieczór salon w sypialnię. Jeśli nie boisz się odrobiny wysiłku, możesz to ekonomiczne rozwiązanie zastąpić rozkładanym łóżkiem mocowanym do ściany lub do sufitu. W tym samym duchu powstał wysuwany stolik kawowy, który zajmuje minimalną ilość miejsca i pozwala, jeżeli zajdzie taka potrzeba, na jednoczesne rozłożenie wszystkich mebli w mieszkaniu. Niewielkich rozmiarów meble i szafki narożne są dopełnieniem optymalizacji każdego metra kwadratowego wnętrza. Na koniec warto wspomnieć, że nawet w 20-metrowej kawalerce można sobie pozwolić, przynajmniej symbolicznie, na luksus wydzielenia różnych stref mieszkalnych Wypełniony książkami regał to idealne miejsce do przechowywania najcenniejszych dzieł, a także sposób na zaznaczenie granicy między strefą kuchenną a salonową

   Wybieraj proste i minimalistyczne dekoracje

   Nic bardziej nie wzmacnia poczucia ciasnoty, niż meble i półki wypełnione niezliczoną ilością bibelotów i innych przedmiotów. Unikaj zbyt dużej ilości mebli i elementów dekoracyjnych, które mogłyby zagracać życiową przestrzeń i schowaj jak najwięcej tych, z którymi jeszcze nie chcesz się rozstawać. Jeśli chodzi o kolorystykę – należy stawiać na meble w jasnej tonacji i jednolitym stylu. Na ścianach doskonale sprawdzą się farba lub tapeta. Przy czym w pierwszym przypadku należy unikać zbyt jaskrawych i agresywnych kolorów, mogących zmniejszyć wizualnie przestrzeń. Podobnie w przypadku tapet z dużymi wzorami, które mają taki sam efekt. Jednolity i jasny kolor nie pociąga za sobą żadnego ryzyka i będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż nieudane eksperymenty!

   W miarę możliwości zagospodaruj przestrzeń pod sufitem

   Jeśli brakuje Ci miejsca na podłodze, spójrz w górę! Niektóre kawalerki mają wysoki sufit dający wiele możliwości osobom marzącym o optymalizacji przestrzeni. W pierwszej kolejności ciekawym rozwiązaniem może być stworzenie miejsca do przechowywania nad drzwiami, zwłaszcza, że ten fragment ściany pozostaje często pusty i bez szczególnego zastosowania. Przy wysokościach sufitu powyżej 2,50 metra możliwe jest stworzenie prawdziwej antresoli, dzięki czemu, z głównej przestrzeni mieszkalnej można całkowicie usunąć część sypialnianą, a nawet stworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania.

   Zmieniaj i moduluj oświetlenie

   Zmiana natężenia światła w pomieszczeniu, może całkowicie zmienić panującą w nim atmosferę i wpływać na samopoczucie domowników. Z pewnością nie pożałujesz inwestycji w oświetlenie z regulacją natężenia jasności lub w nowe, dodatkowe lampy do swojej kawalerki. Przy wykorzystywaniu jasnego i przyjemnego oświetlenia do przygotowania wieczornego posiłku lub podczas porannej toalety, łagodniejsze, rozproszone światło zapewni ci poczucie zmiany otoczenia i może znacznie wpłynąć na twój nastrój.

   Zobacz także:

   Porada
   Porada
   Przewodnik zakupów
   Przewodnik zakupów