×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
    ProduktyZobacz wszystkie produkty
    Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
      Koszyk
      Praktyczny i zawsze w zasięgu ręki — bufet na naczynia nie jest już masywnym meblem z dawnych lat, teraz jest nowoczesny i lekki, świetnie sprawdzi się we współczesnym wnętrzu. Wybór bufetu zależy od potrzeb i preferencji estetycznych. Oto szczegółowa prezentacja Vente-Unique!

      1. Bufet wysoki lub niski

      Bufet niski ma przeważnie wysokość od 70 do 75 cm. Jest wybierany przez większość klientów, którzy cenią sobie jego niewielkie rozmiary i pomysłowe schowki. Niski i długi bufet zwany jest też amfiladą. Jego blat można ozdobić różnymi dekoracjami, które ożywią kuchnię lub salon.

      Popularnością cieszy się również bufet kuchenny średniej wysokości, mający od 90 do 100 cm, stanowiący kompromis między tymi dwoma typami mebli.

      Bufet wysoki, który czasem wciąż jeszcze jest kojarzony z wielkim, masywnym meblem naszych babć, nie jest jeszcze zbyt popularny, co jednak może się zmienić. Mebel ten ma od 120 do 160 cm wysokości i wykonany jest z popularnych materiałów, takich jak płyta MDF lakierowana na biało. Jego zaletą jest bez wątpienia dużo miejsca do przechowywania naczyń czy tekstyliów domowych, świetnie sprawdzi się w przypadku dużych rodzin.

      Popularnością cieszy się również bufet kuchenny średniej wysokości, mający od 90 do 100 cm, stanowiący kompromis między tymi dwoma typami mebli.

      2. Jakie wymiary?

      Idealny rozmiar bufetu zależy od potrzeb użytkownika i od rozmiarów pomieszczenia. Zasadniczo powinno się zostawić co najmniej 70 cm między meblem a stołem, by ułatwić przechodzenie i uniknąć zagracenia pokoju.

      Długość bufetu w salonie należy zatem dobrać do przestrzeni, którą dysponujemy. Mały pomocniczy mebel mający 50 do 100 cm sprawdzi się w małych wnętrzu,i bez problemu pomieści zastawę stołową singla lub pary. Większe modele mogą mieć od 150 do nawet 200 cm. Są nie tylko praktyczne, ale też ozdobią pomieszczenie i podkreślą jego styl.

      3. Styl i materiał

      Dzięki pomysłowości projektantów tradycyjny mebel zyskał nowy, współczesny wygląd. Bufet lakierowany na biało z płyty wiórowej lub PVC wyróżnia się korzystną ceną i designerskim, jasnym stylem, świetnie pasującym na przykład do skandynawskiego wystroju. Bufet industrialny, w elegancki sposób łączący drewno, metal lub szkło, to również oryginalny wybór.

      Od drewna teckowego po mahoń, bufet drewniany to piękno i ciepło egzotycznych gatunków lub rustykalny urok dębu.

      4. Bufet otwarty czy zamknięty?

      Jeśli zależy Ci przede wszystkim na praktyczności, lepiej wybrać bufet zamknięty, który zabezpieczy naczynia przed uderzeniem, kurzem i zabrudzeniami. To również odpowiedni wybór w przypadku zwierząt domowych lub dzieci, które lubią wszystkiego dotknąć. Warto jeszcze zastanowić się nad rodzajem zamknięcia: szuflady, drzwiczki przesuwne, a może witryna? Wybór należy do Ciebie!

      Bufet otwarty lub pół-otwarty ma dużo otwartej przestrzeni, dzięki której unikniesz wrażenia ciężkości i wyeksponujesz ozdoby, na przykład kolekcję butelek koniaku.

      5. Ile kosztuje bufet do salonu lub do kuchni?

      Jak zawsze, różnorodność stylów, materiałów i rozmiarów przekłada się na różnorodność cen. Obecnie łatwo jest umeblować wnętrze, nawet jeśli dysponujemy ograniczonymi środkami, ceny bufetów zaczynają się już 450 lub 675 zł. Chcesz zachować lub wzmocnić designerski styl salonu? Luksusowy bufet może kosztować nawet 4500 zł w przypadku najbardziej ekskluzywnych modeli.

      Zobacz także:

      Przewodnik zakupów
      Porada
      Porada
      Porada