×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
    ProduktyZobacz wszystkie produkty
    Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
      Koszyk
      Czemu mamy zadowalać się smutną żarówką zwisającą z sufitu, skoro elegancki żyrandol może upiększyć salon lub inne pomieszczenie w domu? Montaż żyrandola jest bardzo prosty, element ten z pewnością ożywi wnętrze. Warto jednak wybrać odpowiedni model, który pasuje do wystroju. Oto nasze wskazówki.

      1. Jaki rodzaj oświetlenia?

      Żyrandol jest uważany za główne oświetlenie pomieszczenia w przeciwieństwie do oświetlenia pomocniczego, takiego jak lampka nocna czy lampa stojąca. Dlatego warto wybrać jest mocne, łagodne i jednorodne źródło światła, które będzie przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne.

      Żyrandol pasuje do różnych żarówek: żarówki halogenowe zużywające niewiele prądu to możliwe rozwiązanie, ale wielu klientów woli cieplejsze żarówki energooszczędne lub żywe diody LED.

      2. Wymiary i wysokość żyrandola

      W trosce o estetykę pomieszczenia warto wybrać żyrandol o dopasowanych wymiarach. Częsty błąd polega na wyborze zbyt dużego żyrandola, który przytłoczy wnętrze.

      Średnica żyrandola, czyli jego szerokość, nie powinna przekraczać 40 cm w przypadku pomieszczenia poniżej 10 m². W pomieszczeniu o powierzchni 20 m² można sobie pozwolić na model mający nawet 50 cm. W przypadku wnętrz większych niż 20 m² możemy być bardziej odważni: duży, czarny żyrandol o średnicy 60 cm sprawdzi się tu idealnie.

      Wysokość żyrandola również ma znaczenie, zależy bezpośrednio od wysokości pomieszczenia. Między najniższym punktem żyrandola a podłogą powinno być co najmniej 215 cm, chyba że żyrandol wisi nad stołem, w takim wypadku można umieścić go nieco niżej.

      3. Materiał i styl

      Konstrukcja i zdobienia żyrandola mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, a wybór z pewnością wpłynie na efekt końcowy.

      Modele metalowe to świetny wybór w przypadku żyrandola industrialnego : bez względu na to, czy wolisz aluminium, mosiądz czy też miedź, większość metalowych modeli wykończonych jest minimalistycznie, dzięki czemu pasują do designerskich i nowoczesnych wnętrz.

      Mniej popularny żyrandol drewniany to świetny dodatek do rustykalnego wnętrza. W niektórych przypadkach można go zastąpić żyrandolem rattanowym, który wniesie styl vintage z nutką boho. Do bardziej etnicznego i egzotycznego wnętrza wybierz na przykład żyrandol bambusowy albo żyrandol z piórek lub origami!

      4. Jaki żyrandol do jakiego wnętrza?

      Żyrandol powinien być zgodny z funkcją pomieszczenia. W salonie lub jadalni funkcja estetyczna może być ważniejsza niż funkcjonalność: tutaj sprawdzą się duże żyrandole lub też odważne formy o gwarantowanym efekcie wow.

      Natomiast w przypadku żyrandola do kuchni lub do łazienki znaczenie ma jakość oświetlenia i niewielkie rozmiary. Do sypialni warto wybrać lampę, której styl i moc światła zapewniają przytulną, intymną atmosferę.

      5. Ile kosztuje dekoracyjny żyrandol?

      W zależności od jakości wykonania, materiału i rozmiarów ceny żyrandola mogą się bardzo od siebie różnić. Niedrogi żyrandol kupisz już za kilkanaście zł. W przypadku eleganckiego i designerskiego żyrandola do salonu zapłacisz 450 do 900 zł.

      Nie ignoruj oświetlenia w swoim domu! Znajdź odpowiedni żyrandol w najlepszej cenie na Vente-Unique.

      Zobacz także:

      Porada
      Przewodnik zakupów
      Przewodnik zakupów
      Przewodnik zakupów