×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
    ProduktyZobacz wszystkie produkty
    Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
      Koszyk
      Porozrzucane po pokoju rzeczy mogą powodować niemały dyskomfort! Istnieją jednak sposoby, by temu zaradzić – wystarczy kupić komodę! Mebel ten przybiera różne formy i ma szerokie zastosowanie, a przy tym wykonywany jest z różnorodnych materiałów, w różnych stylach i kolorach. Na przykład dzięki nowoczesnej toaletce w atrakcyjnej cenie możesz cieszyć się własnym kącikiem piękności. Skorzystaj z naszego przewodnika i odkryj, jaki rodzaj komody będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni oraz w jaki sposób dbać o ten mebel, aby służył ci jak najdłużej!

      1. Dlaczego warto mieć komodę?

      • Przechowywanie i organizacja: Wybierając odpowiednią komodę, należy wziąć pod uwagę, oprócz funkcjonalnego aspektu miejsca do przechowywania, również sposób, w jaki ten mebel wpisuje się w wystrój wnętrza. Bez względu na rodzaj przechowywanych rzeczy – ubrania, zabawki czy inne przedmioty – komoda jest meblem niezbędnym zarówno w pokoju dorosłego, jak i dziecka!

      • Optymalizacja przestrzeni: Inną zaletą komody są jej stosunkowo niewielkie wymiary. W przeciwieństwie do wysokich mebli, komoda nie przytłacza pomieszczenia i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Jeśli więc dysponujesz raczej wąskim wnętrzem i potrzebujesz miejsca do przechowywania, komoda będzie idealnym wyborem! Dobierz wielkość komody do wymiarów pomieszczenia. Bieliźniarka idealnie nadaje się do wąskich pomieszczeń, dzięki narożnej toaletce zaoszczędzisz trochę miejsca, a niska komoda świetnie wpasuje się do wnętrz z niskim sufitem – ten sam mebel w różnych odsłonach jest odpowiedzią na twoje indywidualne potrzeby 

      • Odświeżenie wystroju wnętrza: Zwłaszcza w sypialni, gdzie zachowanie harmonii jest tak bardzo istotne. Odświeżenie aranżacji wnętrza wiąże się często ze zmianą mebli, w tym komód! Nie ograniczaj się, wybierając styl czy kolory nowego mebla: komoda biała, szara, nowoczesna czy designerska… urządzając nowe wnętrze, korzystaj do woli z szerokiego wachlarza produktów!

      • Przeprowadzka: A gdyby czekała cię przeprowadzka? Bez względu na to, czy zmieniła się wielkość mieszkania, charakter wystroju czy też twoje potrzeby, przeprowadzka jest zawsze idealnym momentem na sprawienie sobie nowej komody pasującej do zupełnie nowego otoczenia!
         

      2. Jak wybrać odpowiednią komodę?

      2.1. Różne rodzaje komód

      A. Komoda klasyczna

      Komoda służąca do przechowywania ubrań lub pościeli. Dzięki swojej wielkości może z łatwością pomieścić rzeczy zarówno osoby dorosłej, jak i dziecka. Mając jednak na uwadze jej prawidłowe działanie, należy pamiętać o nieprzeciążaniu szuflad.

      Tę komodę możesz ustawić w sypialni, w garderobie lub na korytarzu, w zależności od przewidzianego dla niej sposobu użytkowania. Sprawdzi się również idealnie w łazience jako miejsce do przechowywania ręczników i myjek…

      To mebel o wszechstronnym zastosowaniu: komoda może pełnić funkcję dekoracyjną lub mieć raczej dyskretny charakter. Dodatkowo, w przeciwieństwie do szafy czy garderoby, komoda daje możliwość wykorzystania jej blatu na przykład do ustawienia zdjęć, kilku bibelotów, książek czy lustra…

      Komoda może więc stać się atrakcyjnym elementem dekoracyjnym! W zależności od potrzeb, możesz wybierać między komodą niską i wysoką, wyposażoną w 3, 4, 5 lub 6 szuflad…

      B. Toaletka

      Toaletka jest odmianą komody przeznaczoną do przechowywania akcesoriów do makijażu / fryzury / kosmetyków, która rankiem staje się domową strefą urody, umożliwiającą komfortowe przygotowanie się do nadchodzącego dnia.

      To prawdziwy domowy salon piękności w formie albo wysokiej komody do przygotowań w pozycji stojącej, albo niskiego mebla, do którego wystarczy dobrać odpowiednie siedzisko.

      Wyposażona w lustro, czasami również w oświetlenie, jest idealnym miejscem do przechowywania akcesoriów kosmetycznych i do porannych przygotowań! Aby optymalnie wykorzystać przestrzeń, możesz wybrać toaletkę narożną.

      Jeśli wielkość wnętrza na to pozwala – toaletka będzie trafnym wyborem! Wybierz ustawienie (z siedziskiem / na stojąco), wymiary i liczbę szuflad lub innego rodzaju miejsc do przechowywania, i dopasuj styl do wystroju wnętrza!

      C. Bieliźniarka

      W swojej ofercie posiadamy także bieliźniarki, również służące do przechowywania i charakteryzujące się tym, że są wyższe i węższe od klasycznych komód. Bieliźniarki posiadają od 4 do 6 szuflad i są idealne do przechowywania pościeli czy innych przedmiotów, które nie znalazły swojego miejsca w szafach!

      Szczególnie świetnie sprawdzają się w małych wnętrzach, ponieważ zajmują niewiele przestrzeni. Szeroka oferta naszych produktów w tej kategorii umożliwi ci wybór odpowiedniego modelu i stylu!

      2.2. Materiały i styl

      Oferujemy modele w każdym stylu, pasujące do różnych aranżacji: z pewnością znajdziesz wymarzony mebel, który idealnie wkomponuje się w wystrój wnętrza!

      A. Lite drewno

      • Komoda w stylu rustykalnym: Nasze komody z jasnego lub białego litego drewna dodadzą wnętrzu przytulnego charakteru oraz delikatności i lekkości w stylu wiejskiego domku.

      • Komoda w stylu etnicznym: Wykonane z bardziej egzotycznych odmian drewna, nasze komody w etnicznym stylu sprawią, że klimat wnętrza przeniesie cię w czasie i przestrzeni.

      B. Płyta pilśniowa, MDF lub skóra ekologiczna

      • Komoda designerska: Odważne kształty, artystyczny styl, lakierowana w kolorze białym lub szara z połyskiem – wybierz swoją designerską komodę i stwórz aranżację o zdecydowanym charakterze!

      • Komoda w stylu współczesnym: Dzięki prostym liniom, minimalistycznej i współczesnej kolorystyce te eleganckie i funkcjonalne komody pasują do każdego wnętrza.

      • Komoda w stylu klasycznym: Minimalistyczne i funkcjonalne komody w klasycznym stylu pasują do większości aranżacji wnętrz!

      • Komoda w stylu skandynawskim: Bezapelacyjny trend wnętrzarski – komoda w skandynawskim stylu – ociepli i rozświetli przestrzeń urządzoną na wzór wnętrza północnoeuropejskiego!

      • Komoda młodzieżowa : Zaprojektowane z myślą o optymalizacji przestrzeni, komody w młodzieżowym stylu wyróżniają się swoją atrakcyjną ceną oraz pomysłową konstrukcją sprawdzającą się na niewielkich przestrzeniach typu studio czy w pierwszych mieszkaniach!

      • Komoda do pokoju dziecięcego: Komoda umożliwia montaż przewijaka na blacie, dzięki czemu w pokoju znajdzie się miejsce do przewijania dziecka na początkowym etapie jego życia. A później mebel zapewni miejsce do przechowywania już jako tradycyjna komoda. Dzięki ozdobnym motywom nasze komody z przewijakami z pewnością przypadną najmłodszym do gustu, stanowiąc idealne uzupełnienie umeblowania pokoju dziewczynki czy chłopca.

      3. W jaki sposób zamontować komodę i o nią dbać?

      3.1. Montaż

      Przed montażem należy zmierzyć powierzchnię, na której komoda ma zostać umieszczona. Nie zapomnij o pozostawieniu wolnej przestrzeni z przodu, umożliwiającej swobodne i całkowite wysunięcie szuflad, co pozwoli w pełni korzystać z oferowanego miejsca do przechowywania.

      Niektóre z naszych komód dostarczane są jako produkty już zmontowane – z tego względu należy sprawdzić, czy szerokość klatki schodowej lub drzwi nie będzie stanowiła przeszkody w ich wniesieniu do mieszkania. W przeciwnym wypadku należy postępować zgodnie z instrukcją montażu, składając dostarczony mebel samodzielnie!

      Komodę należy postawić w przeznaczonym na nią miejscu i przed pierwszym użyciem przetrzeć wilgotną ściereczką. Teraz możesz dowolnie wykorzystać mebel!

      To proste jak bułka z masłem!

      3.2. Pielęgnacja

      Pielęgnacja komody zależy od materiału, z którego została wykonana:
      • Komoda ze skóry ekologicznej: Jeden z najłatwiejszych w pielęgnacji materiałów! Wystarczy przetrzeć ją gąbką i komoda jest czysta. Duże rodziny dysponujące stosunkowo niewielkim budżetem z pewnością wybiorą komodę wykonaną ze skóry ekologicznej.

      • Komoda z drewna: Komody wykonane z drewna są bardziej skomplikowane w pielęgnacji. Do czyszczenia komody z litego, surowego lub białego drewna będzie ci potrzebna szczoteczka do zębów oraz roztwór gorącej wody z czarnym mydłem. Komody z surowego drewna teakowego, sosnowego, orzecha czy czereśniowego należy czyścić za pomocą szczotki ryżowej i roztworu wybielacza.

      • Komoda z płyty pilśniowej i MDF: Jeszcze łatwiejsze w pielęgnacji niż komody ze skóry ekologicznej są komody wykonane z płyty pilśniowej, wymagające użycia jedynie roztworu wody z mydłem lub płynu do mycia okien oraz szybkiego osuszenia!

      • Komoda z tkaniny: Do pielęgnacji mebli pokrytych tkaniną najlepiej wybrać dostępne w sprzedaży produkty do tworzenia powłoki plamoodpornej lub produkty impregnujące. W przypadku gdy, mimo zastosowania impregnatów, mebel zostanie zaplamiony, należy użyć roztworu odplamiacza i szmatki. Następnie osuszyć mebel za pomocą suszarki do włosów.

      4. Poznaj nasze kolekcje mebli do pokoju.

      Zobacz także:

      Przewodnik zakupów
      Przewodnik zakupów
      Przewodnik zakupów
      Przewodnik zakupów