×
Wyniki wyszukiwania: Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
    ProduktyZobacz wszystkie produkty
    Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
      Koszyk
      Krzesła to symbol gościnności, ale też element dekoracyjny. Biorąc pod uwagę szeroką ofertę, nie zawsze wiadomo, które najlepiej sprawdzą się w naszej jadalni. Od krzeseł designerskich po barowe — pomożemy Ci rozszyfrować wszystkie trendy, materiały i style, dzięki czemu dokonasz odpowiedniego wyboru.

      1. Dlaczego warto wymienić krzesła?

      Przeprowadzka to świetna okazja do wymiany krzeseł i stworzenia idealnej jadalni. Ale nie musisz się przeprowadzać, by zapragnąć zmienić wystrój. Wybierając nowe krzesła, możesz zmienić styl salonu lub jadalni bez konieczności wymiany pozostałych mebli.

      Dzięki dostępnym modelom jedyne zmartwienie to odpowiedni wybór ! Bez względu na to, czy chcesz zoptymalizować przestrzeń czy też zwiększyć komfort, z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

      Zatem, jaki styl? Jaki materiał? Jaki model wybrać? Najważniejsza w poszukiwaniu idealnego krzesła jest wiedza, od czego zacząć. Dlatego też dajemy Ci wszelkie wskazówki, dzięki którym znajdziesz nowoczesne, wygodne i przyjazne krzesła do jadalni.

      2. Jak dobrze wybrać krzesło do jadalni?

      Przy wyborze nowych krzeseł do jadalni należy zadać sobie 3 pytania:
      • Jaki model?
      • Jaki styl?
      • Jaki materiał?
      W zależności od znaczenia tych 3 kryteriów, możesz łatwo ukierunkować swoje poszukiwania. Jeśli na przykład szukasz krzeseł skandynawskich, powinieneś skupić się na modelach zabudowanych, z tkaniny, ekoskóry lub polipropylenu z metalowymi lub drewnianymi nogami.

      2.1. Jaki model krzesła do wnętrza?

      Istnieją dziesiątki różnych modeli krzeseł. Tutaj przedstawiamy najmodniejsze obecnie i najbardziej cenione modele.

      A. Krzesło klasyczne

      Jak sama nazwa wskazuje, krzesło klasyczne spotykane jest najczęściej. Jest proste, ma wysokie oparcie i 4 pionowe nogi, to ponadczasowy model, niezastąpiony w naszych wnętrzach. Warto jednak wiedzieć, że krzesło klasyczne staje się coraz nowocześniejsze: pikowane oparcie, drewniane lub metalowe nogi, etniczny styl, siedzisko z ekoskóry, tkaniny lub skóry bądź też w całości pokryte drewnem — te nowe odsłony z pewnością Cię zaskoczą.

      B. Krzesło cantilever

      Designerskie krzesło cantilever można łatwo rozpoznać po nogach w kształcie litery U. Wbrew stereotypom krzesło to jest bardzo stabilne, ponieważ nogi w kształcie U i kształt siedziska zapewniają pełną równowagę. To lekkie krzesło świetnie pasuje do designerskiego stołu z hartowanego szkła, marmuru czy stali.

      C. Krzesło medalion

      Krzesło medalion od kilku lat znów cieszy się popularnością. Nowe materiały, nowe kolory, nowy styl — krzesło medalion, zwane też krzesłem Ludwika XVI, wniesie urok, wygodę i przytulną atmosferę do wnętrza. Wygodne i szerokie siedzisko oraz zaokrąglone oparcie zapewnią przyjemne posiłki.

      A jeśli chcesz podążać za najnowszymi trendami, wybierz krzesło medalion z weluru i wymieszaj różne kolory w jadalni.

      D. Krzesło w stylu wiejskim

      Cieszące się niesłabnącą popularnością krzesło w stylu wiejskim możemy rozpoznać po siedzisku ze słomy i drewnianej konstrukcji. Często uznawane jest za krzesło kuchenne, ale stopniowo wraca do jadalni, gdzie wnosi tradycyjny, autentyczny i przyjazny klimat.

      E. Krzesło z zabudowanym siedziskiem

      Krzesło z zabudowanym siedziskiem inspirowane stylem skandynawskim czerpie z designerskiego, kultowego modelu Charlesa i Raya Eames’ów z lat 40. Wyróżnia się zaokrąglonym, zabudowanym oparciem i 4 lekko ukośnymi nogami. Tradycyjnie to pozbawione podłokietników krzesło składało się z drewna i polipropylenu (termoplastycznego polimeru), obecnie jest też dostępne w wersji wykonanej z tkaniny, metalu, skóry, drewna, z podłokietnikami, łącząc w ten sposób style i materiały.

      F. Krzesło gondolowe

      Dzięki specyficznemu oparciu krzesło to można pomylić z poprzednim modelem. Jednak krzesło z zabudowanym siedziskiem pozbawione jest podłokietników, natomiast krzesło gondolowe najczęściej je posiada. Krzesło gondolowe wyróżnia się zabudowanym oparciem na wysokości ramion. Tkanina, ekoskóra, welur, drewniane lub metalowe nogi — krzesło gondolowe to nowy model, który oferuje przeróżne możliwości.

      G. Krzesło kawiarniane

      Inspirowane krzesłem nr 14 Michaela Toneta z XVII wieku, krzesło kawiarniane to kultowy model, który zyskał popularność dzięki swojej ergonomii, stosunkowi ceny do jakości i ponadczasowemu stylowi. Często wykonane jest z surowych materiałów: drewna, metalu słomy, wnosi do jadalni klimat retro i industrialny.

      H. Krzesło ażurowe

      Ostatni, ale równie ważny model, który przedstawiamy, to krzesło ażurowe, które łatwo można rozpoznać po charakterystycznym wzorze. Często pokryte jest przezroczystym poliwęglanem (termoplastycznym polimerem) lub polipropylenem, jest też dostępne z metalowymi nogami, co czyni je jeszcze bardziej designerskim. Zaletą tego modelu jest możliwość ustawienia krzeseł jedno na drugim i zyskanie miejsca. Dlatego często służy on jako krzesło ogrodowe.

      2.2. Jaki styl wybrać?

      W zależności od tego, jak ma wyglądać Twoja jadalnia, możesz wybrać konkretny styl. Jak szybko zdecydować, jaki styl nam odpowiada? I jak rozróżnić style? Poniżej wyjaśniamy wszystko, co trzeba wiedzieć na temat stylów krzeseł.

      A. Krzesło designerskie

      Pierwszą rzeczą wyróżniającą krzesło designerskie jest jego materiał. Krzesło designerskie często wykonane jest z nowoczesnych materiałów takich jak metal, ekoskóra, poliwęglan lub polipropylen, wyróżnia się graficznymi liniami i minimalistyczną formą. Krzesło cantilever możemy z pewnością zaliczyć do tej kategorii.

      B. Krzesło skandynawskie

      Krzesło skandynawskie to pochwała przytulnej atmosfery. Dzięki zaokrąglonym i delikatnym liniom model ten jest idealny dla osób, które chcą wnieść ciepło i przyjazny nastrój do jadalni. Zaletą krzesła skandynawskiego jest to, że świetnie pasuje do każdego wystroju, o ile nie jest on zbyt nowoczesny czy designerski. Krzesło skandynawskie zapewnia liczne możliwości w zakresie materiałów i modeli: krzesło z zabudowanym siedziskiem, gondolowe, z ekoskóry, polipropylenu, drewna czy tkaniny.

      C. Krzesło etniczne

      Krzesło etniczne cieszy się dużą popularnością i wyróżnia szlachetnymi materiałami takimi jak drewno egzotyczne, drewno teckowe czy rattan. Zachęca do podróży! Jeśli połączysz je z berberyjskim dywanem lub etnicznymi meblami z drewna, stworzysz przytulną atmosferę.

      D. Krzesło industrialne

      Surowe materiały, zdecydowane kształty i kolor czarny lub camel - krzesło industrialne wniesie charakter i klimat retro do wnętrza. By stworzyć industrialny wystrój, połącz je ze stołem z litego drewna egzotycznego z metalowymi lub drewnianymi nogami.

      E. Krzesło w stylu urokliwym

      Krzesło w stylu urokliwym to często krzesło medalion. Delikatne, miękkie i ponadczasowe — krzesło w stylu urokliwym wniesie elegancję i wyrafinowanie do wnętrza. Dzięki kolorom i materiałom dostępnym w przypadku krzesła medalion, jedno jest pewne - możesz wykorzystać swoją kreatywność!

      2.3. Jaki materiał wybrać?

      Jeśli materiał ma dla Ciebie znaczenie, dobrze trafiłeś. W zależności od materiału masz do wyboru różne style i modele krzeseł. Każdy materiał ma swoje właściwości i zalety, ważne by znać je przed dokonaniem wyboru.

      A. Krzesło z tkaniny

      Tkanina to najpopularniejszy materiał, z którego wykonuje się krzesła, oferuje wiele możliwości pod względem składu, koloru i stylu. Klasyczna tkanina (poliester) zapewnia łatwą pielęgnację i szeroki wybór kolorów. Welur to natomiast miękkość, komfort i połysk. Mikrofibra również zapewnia łatwą pielęgnację, w dotyku przypomina skórkę brzoskwini, dzięki czemu płyny skraplają się na powierzchni i nie są wchłaniane. Zaletą krzesła z tkaniny jest jego wielka wygoda, ponieważ przeważnie jest wypełnione pianką.

      B. Krzesło z ekoskóry

      Ekoskóra to bez wątpienia materiał najłatwiejszy do utrzymania. Jeśli masz dużą rodzinę, krzesło z ekoskóry ułatwi Ci życie. Jest też estetyczne, cieszy się dużą popularnością i dostępne jest w przeróżnych wersjach: krzesło skandynawskie, klasyczne, designerskie, industrialne, a nawet romantyczne. Krzesło z ekoskóry świetnie sprawdzi się, jeśli szukasz materiału wyglądającego jak skóra w niskiej cenie.

      C. Krzesło ze skóry

      Skóra to szlachetny materiał zapewniający komfort, elegancję i trwałość. Najczęściej spotkamy ją w stylu industrialnym. Krzesło skórzane to rozwiązanie dla osób szukających ponadczasowego i eleganckiego modelu, który przetrwa wiele lat.

      D. Krzesło z drewna

      Krzesło z drewna nigdy nie wychodzi z mody. Zarówno w wersji etnicznej z drewna egzotycznego, wiejskiej czy kawiarnianej, krzesło drewniane wyróżnia się wytrzymałością i szlachetnym składem.

      E. Krzesło z polipropylenu lub poliwęglanu

      Polipropylen i poliwęglan to termoplastyczne polimery czyli syntetyczne materiały poddawane wysokiej temperaturze w celu odlania i wykończenia krzesła. Poliwęglan jest bardziej wytrzymały i może być przezroczysty. Polipropylen również jest wytrzymały, a w dodatku niedrogi. Jeśli wybierzesz jeden z tych dwóch materiałów, krzesła będą w całości wykonane z plastiku, dzięki czemu można je używać również na zewnątrz.

      3. Jak zamontować i pielęgnować krzesła?

      3.1. Montaż

      Nawet jeśli nie jesteś urodzonym majsterkowiczem, z pewnością poradzisz sobie z montażem krzesła. Większość krzeseł dostarczana jest z siedziskiem i nogami oddzielnie, montaż zajmuje 5 do 10 minut, wystarczy skręcić nogi i siedzisko. Niektóre modele, takie jak krzesła ażurowe w całości pokryte poliwęglanem lu polipropylenem, dostarczane są już zmontowane.

      3.2. Pielęgnacja

      Poszczególne materiały wymagają różnej pielęgnacji:
      • Skóra: krzesła ze skóry należy regularnie przecierać wilgotną szmatką, by usunąć kurz i czyścić skórę mydłem co 2 tygodnie. Co miesiąc lub 2 użyj mleczka pielęgnacyjnego lub kremu nawilżającego, który odżywi materiał. Jeśli krzesło jest poplamione, praktycznym i skutecznym rozwiązaniem będzie użycie mleczka dla dzieci lub mleczka do demakijażu i wacika.

      • Tkanina: w tym wypadku wystarczy mydło, jeśli krzesło jest zabrudzone.
       
      • Drewno: jeśli unikasz poddawania mebli zbyt dużym zmianom temperatury i chronisz je przed wilgocią, wystarczy nawoskować je co kilka lat.
       
      • Ekoskóra, polipropylen, poliwęglan: pielęgnacja jest bardzo prosta, wystarczy przetrzeć krzesło mokrą szmatką, by usunąć kurz.

      Zobacz także:

      Porada
      Porada
      Przewodnik zakupów
      Porada