Działy
×
Wyniki wyszukiwania:  Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
  ProduktyZobacz wszystkie produkty
  Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
   Koszyk

   Ogród

   Proste i wygodne urządzenie małego kawałka natury, który otacza twój dom, wymaga znajomości kilku dobrych praktyk. A jest to tym bardziej prawdziwe, jeśli po raz pierwszy zabierasz się do takiego przedsięwzięcia.Znajdź wszystkie wskazówki, triki, zdjęcia i inspirujące filmy, które pozwolą Ci przekształcić swój ogród w przyjazną oazę spokoju, bez dominowania nad prawdziwym władcą miejsca: naturą. Ożyw swój ogród marzeń zaledwie kilkoma przewinięciami i kliknięciami.

   Czytaj dalej Czytaj mniej

   Przemień swój ogród w prawdziwą oazę dzięki naszym wskazówkom dotyczącym aranżacji otoczenia zewnętrznego. Potrzebujesz inspiracji? Sprawdź nasze zdjęcia z najpiękniejszych ogrodów już dziś

   Aranżacja ogrodu

   Aranżacja ogrodu może okazać się żmudnym zadaniem: twój ogród jest jak czyste płótno, które czeka na pierwsze pociągnięcia pędzla twojej kreatywności. Ale najpierw musisz wiedzieć, co zamierzasz namalować, i jak przekształcić ten "martwy obraz" w prawdziwy żywy obraz, miejsce przyjazne i twórcze, które zapada w pamięć.

   Wymaga to dogłębnego zastanowienia się. Zanim rozpoczniesz swój projekt aranżacyjny, ważne jest, aby zadać sobie odpowiednie pytania. Jaki styl ma mieć twój ogród? Czy nowoczesny, rustykalny, romantyczny, czy może chcesz stworzyć japoński ogród? Czy potrzebujesz warzywnika? Miejsca do grilowania? Ile gości zazwyczaj przyjmujesz na piękne letnie wieczory na zewnątrz? Wszystkie te pytania pomagają określić organizację przestrzeni i twoje przyszłe decyzje.

   Stworzenie specyficznych stref dla każdej aktywności może być dobrym pomysłem: strefa relaksu z zestawem wypoczynkowym, kącik kuchenny-grill, przestrzeń do zabawy dla dzieci. Aranżacja twojego ogrodu powinna przede wszystkim dostosować się do twoich potrzeb i pragnień.

   Każda stworzona przestrzeń ogrodu jest z pewnością wyjątkowa, ale istnieje kilka podstawowych urządzeń, które są niezbędne do wszystkich przestrzeni zewnętrznych, aby stać się pełnoprawnymi miejscami życia.

   Salon ogrodowy

   Salon ogrodowy jest fundamentalnym elementem, gdy chcesz stworzyć przestrzeń relaksu na zewnątrz. Istnieje wiele modeli i materiałów, spośród których możesz wybierać, aby dobrać meble ogrodowe, które najlepiej odpowiadają twoim gustom i dostępnemu miejsca. Twój salon ogrodowy powinien również wytrzymać różne warunki atmosferyczne, z jakimi może się zetknąć w twoim regionie.

   Generalnie salon ogrodowy składa się z:

   • foteli, kanap ogrodowych, leżaków, hamaków, nastrojowych do relaksu;
   • niskich stolików, które pomieszczą twoje napoje i przekąski;
   • stołu z krzesłami do posiłków na świeżym powietrzu.

   Salony ogrodowe występują w różnych rozmiarach, mogą pomieścić 2, 4, 6 lub 12 osób, i można je dobrać do każdego gustu. Oczywiście wszystkie te elementy nie muszą koniecznie składać się na twoje meble ogrodowe, to ty decydujesz o aranżacji swojego małego rajskiego zakątka.

   Najczęściej spotykanymi materiałami do mebli zewnętrznych są drewno, żywica i aluminium. Wybór materiału zależy od twoich preferencji pod względem stylu i trwałości, jakiej poszukujesz. Drewno dodaje naturalnego akcentu, który idealnie komponuje się z otoczeniem, podczas gdy żywica i metal są znane ze swojej wytrzymałości na warunki atmosferyczne. Niektóre materiały wymagają więcej uwagi niż inne, aby zachować swój pierwotny wygląd, jest to szczególnie prawdziwe w przypadku drewna.

   Wiata ogrodowa

   Wiata ogrodowa to zamknięta przestrzeń, dodana zazwyczaj do przechowywania narzędzi, sprzętu ogrodniczego lub nawet mebli zewnętrznych poza ciepłymi porami roku. Ale oprócz tej funkcji praktycznej, może także służyć do stworzenia przestrzeni do pracy, warsztatu lub dodatkowej przestrzeni życia i relaksu poza twoim domem.

   Aranżacja lub jej brak zależy głównie od wielkości wiaty ogrodowej: im większa, tym ciekawiej możesz ją urządzić. Należy pamiętać, że instalacja wiaty ogrodowej o powierzchni powyżej 5 m² podlega zezwoleniu i opłacie za adaptację terenu. Natomiast wiaty o powierzchni poniżej 5 m² nie podlegają żadnej deklaracji, jednak zalecamy sprawdzenie tego u burmistrza miejscowości.

   Podobnie jak w przypadku salonów ogrodowych, istnieje mnóstwo wyborów pod względem materiałów, rozmiarów i stylów wiat ogrodowych. Najczęściej spotykanymi materiałami są drewno, metal i żywica, z każdym posiadającym swoje własne zalety.

   A jeśli nie masz zbyt wiele miejsca w swoim ogrodzie i chcesz zoptymalizować dostępną przestrzeń, zawsze możesz zdecydować się na szafy lub skrzynie do przechowywania zewnętrzne.

   Akcesoria i wyposażenie ogrodu

   Ale aranżacja ogrodu nie polega tylko na zakupie mebli zewnętrznych i wiaty ogrodowej. Polega również na dodaniu wszystkich małych obiektów i akcesoriów, które ułatwią pielęgnację twojej przestrzeni zieleni oraz te, które pozwolą ci spędzić miłe chwile.

   Istnieją niezbędne akcesoria i wyposażenie ogrodu do odpowiedniej pielęgnacji tej przestrzeni zewnętrznej. Bez względu na to, czy jesteś amatorskim ogrodnikiem czy profesjonalistą, wyposażenie ogrodu jest kluczowe. Do pracy na gruncie wymagana jest łopata, grabie czy sekator jako podstawowe narzędzia. Rękawice, fartuchy i inne ubrania ochronne powinny także być brane pod uwagę, aby chronić przed zarysowaniami, skaleczeniami i zabrudzeniami. Do podlewania potrzebny jest dobry system nawadniający oraz akcesoria takie jak złączki i węże.

   A gdy słońce już mocno zaistniało, należy pomyśleć o wyjęciu sezonowych niezbędnikach: grille i parasole. Jeśli twoje wieczory trwają do późna, oświetlenie zewnętrzne i palenisko staną się twoimi najlepszymi sprzymierzeńcami.