Nie przepadasz za kąpielą w wannie, wolisz wziąć prysznic? Z pewnością nie oznacza to rezygnacji z komfortowych warunków! Bogata oferta internetowa kabin prysznicowych przyprawia Cię o zawrót głowy? Masz coraz więcej pytań i wątpliwości: jaką kabinę prysznicową wybrać? W jaki sposób o nią dbać? Jaki rodzaj prysznica wybrać: Wolnostojące kabiny prysznicowe, kabiny prysznicowe z hydromasażem? Czy warto wybrać narożną kabinę prysznicową? Jak dobrać rozmiar kabiny do danego pomieszczenia? Trafiłeś w odpowiednie miejsce, tutaj dowiesz się, jak wybrać odpowiednią kabinę prysznicową i w jaki sposób o nią dbać!

1. Dlaczego warto wybrać kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa –serce każdej łazienki – zapewnia dziś relaks i odprężenie równie przyjemne, co gorąca kąpiel w wannie. O ile prysznic stanowi element codziennej higieny, to nie należy zapominać o jego relaksujących możliwościach  ! Wolnostojąca kabina prysznicowa, kabina prysznicowa z hydromasażem czy kabina typu hammam ? Jest wiele możliwości wyboru, sprawdź nasze porady i dokonaj takiego, który uwzględni wymagania Twoje i Twojej łazienki ! 

Niezależnie od tego, jakie masz plany – nowa, wolnostojąca kabina prysznicowa jako odświeżenie łazienki, kabina typu hammam wnosząca do codziennego życia odrobinę rozkoszy czy też kabina prysznicowa z wanną zapewniająca rozwiązanie 2w1 – ten przewodnik jest stworzony dla Ciebie! Vente-Unique proponuje szeroki wybór produktów w rożnych stylach i atrakcyjnych cenach !
 
Kabiny prysznicowe składają się z brodzika wykonanego z akrylu lub wzmacnianego ABS, syfonu odprowadzającego zużytą wodęścianek ze szkła hartowanego lub akrylowego, zaworu mieszającego mieszacza mechanicznego lub termostatycznego, zestawu lub samej kolumny prysznicowej oraz listwy odpływowej. Możesz wybierać między kilkoma różnymi stylami i wieloma opcjami, a co za tym idzie, różnymi wartościami finansowymi zakupów& nbsp;!
 
Montaż naszych kabin nie wymaga dodatkowych prac murarskich, hydraulicznych czy glazurniczych. Kabiny dostarcza się z pełnym zestawem, dzięki czemu ich montaż jest niezwykle łatwy ! Ponadto stanowią one kompletne rozwiązanie, idealne dla przestrzeni kąpielowej. Jeśli marzysz o pięknej kabinie prysznicowej, która spełniałaby Twoje potrzeby, ale nie posiadasz odpowiednich środków finansowych, ani czasu do zaprojektowania własnej kabiny od A do Z, wybierz wariant wolnostojący  !
 

2. Kabina prysznicowa – jaką wybrać?

2.1 Kryteria wyboru

A. Wymiary

Wybierając rozmiar kabiny prysznicowej, weź pod uwagę rozkład łazienki. Jeśli strefa prysznica znajduje się w rogu łazienki, wybierz kwadratową kabinę prysznicową o wymiarach 70 × 70 cm, 80 × 80 cm lub 90 × 90 cm, prostokątną kabinę prysznicową, na przykład taką o wymiarach 120 × 80 cm lub półokrągłą kabinę wolnostojącą o promieniu 80 lub 90 cm.
 
Z kolei najlepszym rozwiązaniem do wąskich łazienek będą modele kwadratowe o wymiarach 70 × 70 cm lub 80 × 80 cm. Osoby dysponujące większą przestrzenią mogą sobie pozwolić na wybór przestronniejszych kabin gwarantujących większą swobodę ruchów !

B. Drzwi prysznicowe

W tej kwestii jest kilka możliwości : drzwi obrotowe  lub drzwi przesuwne. Należy pamiętać, że wielkość łazienki jest czynnikiem determinującym wybór drzwi prysznicowych  !
 
W przypadku małej przestrzeni wybierz drzwi przesuwne, które przy otwieraniu nie zajmują dodatkowego miejsca ! Niestety ten model będzie nieco uciążliwy do utrzymania w czystości.
 
Jeśli zaś dysponujesz miejscem na otwarte drzwi prysznicowe, postaw na model obrotowy : to niezwykle praktyczne i proste w działaniu rozwiązanie ! Mimo zainstalowanych w kabinie uszczelek, mogą się zdarzyć przecieki wody, dlatego też zaleca się zastosowanie odpowiednich dywaników kąpielowych.

C. Budżet

Bogaty asortyment kabin prysznicowych umożliwia wybór nie tylko z uwagi na kryterium użytkowe, ale i wielkość budżetu, jakim dysponujemy ! Wybór przestronnej kabiny wyposażonej w dodatkowe opcje, jak kabina prysznicowa z hydromasażem czy kabina typu hammam, będzie z pewnością droższym rozwiązaniem, ale wśród naszych produktów można znaleźć również wolnostojące kabiny w atrakcyjnej cenie. Wszystkie modele wyróżniają się doskonałym stosunkiem jakości oferowanych opcji do ceny !

2.2 Rodzaj kabiny prysznicowej

A. Klasyczna wolnostojąca kabina prysznicowa

Jeśli chcesz od razu przejść do sedna sprawy i kupić prostą, a zarazem klasyczną kabinę prysznicową,  z pewnością oferta Vente-Unique zaskoczy Cię swym bogactwem! Nasze klasyczne wolnostojące modele zachwycą każdego odpowiednim połączeniem armatury i kabiny. Bez względu na typ kabiny będziesz zadowolony z dokonanego wyboru !

B. Kabina prysznicowa z hydromasażem

Kabiny prysznicowe z hydromasażem wyposażone są w system dysz natryskowych stałych lub ruchomych, kierujących strumień wody na poszczególne partie ciała za pomocą stref mikrostrumieni, dzięki czemu kąpiel pod prysznicem może być relaksująca lub orzeźwiająca !
Domowe wellness to najnowszy trend : Ty również możesz dbać o urodę i relaksować się w domowym zaciszu dzięki proponowanym przez nas rozwiązaniom w atrakcyjnych cenach !

C. Kabina prysznicowa z wanną

Jeśli tęsknisz za długimi, odprężającymi kąpielami w wannie, a jednocześnie potrzebujesz rozwiązania umożliwiającego szybkie i sprawne przeprowadzenie zabiegów higienicznych, mamy na to radę.  Kabiny prysznicowe z wanną typu 2w1  doskonale łączą zalety obu rozwiązań, dzięki czemu wieczorami lub podczas weekendów możesz cieszyć się odprężającymi, gorącymi kąpielami, a na co dzień korzystać z szybkich i orzeźwiających pryszniców nbsp;! 

2.3 Opcje

A. Kabina prysznicowa typu włoskiego

Niektóre z oferowanych przez nasz kabin prysznicowych wyposażono w deszczownicę z funkcją deszczu tropikalnego ! To modele w stylu włoskim: nie wymagają one regulacji wysokości słuchawki prysznicowej czy kierunku strumienia wody, tutaj wszystko zaprojektowane jest w taki sposób, aby kąpiel przypominała ciepły i przyjemny dla skóry deszcz !

Ponadto dzięki ich designowi przypominającemu raczej parawan prysznicowy niż wolnostojącą kabinę Twoja przestrzeń kąpielowa zyska oryginalny i gustowny styl! 

B. Kabina prysznicowa z termostatem

Zastosowanietermostatycznego mieszacza wodyumożliwia precyzyjną regulację temperatury za pomocą progresywnego zaworu oraz natężenia przepływu strumienia osobnym pokrętłem ! Temperatura i natężenie przepływu wody są regulowane niezależnie. Teraz nie musisz poświęcać cennych chwil na odpowiednie ustawienie strumienia prysznicowego, to prawdziwy komfort w porównaniu z mieszaczem mechanicznym !

C. Kabina prysznicowa z oświetleniem LED

To, że kolory wpływają na emocje i dobrostan człowieka, jest faktem znanym i stanowi kwintesencję chromoterapii. Dlatego światła LED umieszczone w kabinie prysznicowej mogą przyczynić się do doskonałego samopoczucia już z samego rana ! Ponadto oświetlenie LED nadaje przestrzeni kąpielowej charakteru w stylu disco !
A jeśliTwoją łazienkę zaprojektowano w designerskim stylu, to oświetlenie LED podkreśli jej charakter !

D. Kabina prysznicowa z radiem

Uwielbiasz śpiewać pod prysznicem ? Postaw na dobry akompaniament ! Oferujemy bogaty wybór modeli wyposażonych w radio , tak, abyś o poranku mógł słuchać najnowszych wiadomości lub ulubionych stacji muzycznych: to Ty decydujesz, który utwór stanie się przebojem !

E. Kabina prysznicowa z miejscem do przechowywania

W naszej ofercie znajdziesz kabiny prysznicowe zapewniające miejsce do przechowywania :
Niektóre modele wyposażone są w półki lub wnęki do przechowywania produktów, których używasz pod prysznicem ! Praktyczne, prawda ?!

3. W jaki sposób dbać o kabiny prysznicowe i jak je poprawnie montować?

3.1 Montaż

Montaż naszych kabin prysznicowych dostarczanych z pełnym wyposażeniem jest niezwykle prosty ! Wystarczy ustawić je w odpowiednim miejscu na posadzce, podłączyć armaturę do dopływu wody i rurę odpływową do instalacji kanalizacyjnej !

Aby umożliwić komfortowe korzystanie z prysznica, sprawdź, czy ciśnienie wody i natężenie jej przepływu są odpowiednie : w tej kwestii wartościami, jakie należy przyjąć są: dla natężenia przepływu 15 l/minutę; dla ciśnienia wartość 3 barów. Jeśli wartość ciśnienia jest wyższa niż 5 barów, należy zainstalować reduktor ciśnienia. Jeśli zaś jest zbyt niska (około 2 barów), jednoczesne korzystanie z dwóch punktów poboru wody może okazać się niemożliwe. 

3.2 Czyszczenie i konserwacja

Kabinę prysznicową należy czyścić regularnie, w szczególności usuwać ewentualne zacieki i osad z kamienia mogące odkładać się na elementach jej wyposażenia.

Najlepiej jest czyścić konstrukcję raz na tydzień (w zależności od częstotliwości jej użytkowania) ciepłą wodą z płynem do mycia (neutralne pH). Należy ją następnie wytrzeć suchą ściereczką. Do czyszczenia uszczelek prysznicowych można użyć szczoteczki do zębów, która precyzyjnie dociera nawet do miejsc mało dostępnych. Do czyszczenia  brodzika należy użyć gąbki nasączonej wodą z płynem i odrobiną octu spirytusowego (litr ciepłej wody, kilka kropel płynu do mycia, szklanka octu spirytusowego)

Czyszcząc słuchawkę prysznicową oraz deszczownicę, należy zwrócić szczególną uwagę na otwory wypływowe w warstwie silikonu czy tworzywa sztucznego. Do usunięcia zacieków z kamienia w sitku natryskowym wystarczy zastosowanie miękkiej ściereczki lub szmatki nasączonej kilkoma kroplami octu spirytusowego.
Jeśli masz kabinę prysznicową z hydromasażem, raz do roku zdemontuj dysze i słuchawkę prysznicową i oczyść przestrzeń, przez którą przepływa woda (z przodu i z tyłu) za pomocą miękkiej ściereczki lub szmatki nasączonej kilkoma kroplami octu spirytusowego.

4. Marki kabin prysznicowych

Zobacz także:

Przewodnik zakupów
Przewodnik zakupów
Przewodnik zakupów
Przewodnik zakupów