Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, zatem istotne jest, by wybrana sofa spełniała nasze oczekiwania. Jeśli szukasz wygodnej sofy do codziennego odpoczynku, sofa z funkcją relaksu to coś dla Ciebie! Wyposażona jest w jedno lub kilka siedzisk z funkcją relaksu, możesz podnieść podnóżek i obniżyć oparcie, by zyskać niemal leżącą pozycję. Sofa z funkcją relaksu dostępna jest z ręcznym lub elektrycznym mechanizmem, dzięki czemu spełni wszystkie oczekiwania i jest dostępna na każdą kieszeń!

1. Po co wymieniać sofę z funkcją relaksu?

Salon to główne pomieszczenie w domu. Ważne jest zatem, by czuć się w nim dobrze, dlatego też wygodna sofa to jedna z najistotniejszych kwestii.

Sofa z funkcją relaksu kojarzy nam się często z osobami wymagającymi specjalnego podparcia ciała, ale wcale nie jest przeznaczona wyłącznie dla nich. Bez wątpienia zapewnia ona wyjątkowe podparcie pleców, nóg i głowy, dzięki czemu umożliwia rozluźnienie mięśni, ale po długim dniu pracy moment odpoczynku w sofie z funkcją relaksu to chwila, na którą czeka każdy!
Zrelaksujesz się, oglądając telewizję lub czytając książkę, zarówno w siedzącej jaki w leżącej pozycji.

Główną zaletą sofy z funkcją relaksu jest możliwość jej przechylenia aż do uzyskania niemal leżącej pozycji. To doskonała pozycja do odpoczynku, a nawet do krótkiej drzemki.

Sofa z funkcją relaksu dostępna jest obecnie we wszystkich stylach i stała się dekoracyjnym elementem wnętrza. Sofa w nowoczesnym stylu z otwartą podstawą i metalowymi nogami, designerska sofa z nogami w kształcie płóz czy też rustykalna sofa z drewnianymi detalami. Sofa z funkcją relaksu może również łączyć komfort i praktyczność, zapewniając miejsce do przechowywania.
Wymiana sofy z funkcją relaksu jest zatem idealnym rozwiązaniem, by odświeżyć salon, zachowując optymalny komfort.

2. Jak wybrać sofę z funkcją relaksu?

2.1 Wstęp

Sofa z funkcją relaksu to połączenie estetyki sofy z wyjątkowo zaawansowaną technologią mechanizmu relaksacyjnego.
Wybierając nową sofę z funkcją relaksu należy więc wybrać odpowiadający nam mechanizm ręczny lub elektryczny, ale również właściwy model: mamy do wyboru sofy 2-osobowe, 3-osobowe, narożne, skórzane, z tkaniny lub ekoskóry. Możesz również wybrać dodatkowe opcje, takie jak zagłówki lub skrzynia na pościel.

2.2 Mechanizm relaksacyjny ręczny czy elektryczny?

A. Czym jest ręczny mechanizm relaksacyjny?

Sofy posiadające ręczny mechanizm relaksacyjny działają poprzez wciśnięcie korpusu i nie potrzebują źródła prądu.

Oprócz tego praktycznego aspektu sofa z ręcznym mechanizmem relaksacyjnym kosztuje mniej niż sofa z mechanizmem elektrycznym. Jest to zatem rozwiązanie idealne dla osób, które nie mogą przeznaczyć na sofę wysokich kwot!

Ręczny mechanizm relaksacyjny uruchamia się za pomocą dźwigni umieszczonej z boku podłokietnika siedziska i przechylając oparcie do tyłu. Oparcie przechyla się, a podnóżek podnosi, by podeprzeć nogi i uzyskać bardziej leżącą pozycję. Od Ciebie zależy wybór optymalnego nachylenia ciała!

A. Czym jest elektryczny mechanizm relaksacyjny?

Sofy z funkcją relaksu posiadające elektryczny mechanizm relaksacyjny są wyjątkowo wygodne, ponieważ nacisk ciała nie jest wymagany do uzyskania wybranego nachylenia.

Jak sama nazwa wskazuje, sofy te posiadają wbudowany system elektryczny , muszą być zatem podłączone do źródła prądu. Mechanizm uruchamia się wyłącznie po wciśnięciu przycisków umieszczonych z boku podłokietnika siedziska z funkcją relaksu. Od Ciebie zależy wybór optymalnego nachylenia ciała!

C. Ile siedzisk z funkcją relaksu wybrać?

W zależności od rozmiaru sofy możemy wybrać jedno lub kilka siedzisk z funkcją relaksu.
Siedziska te, działające po wciśnięciu przycisków umieszczonych z boku podłokietników, najczęściej znajdują się przy podłokietnikach. Od Ciebie zależy, ile bliskich Ci osób będzie mogło skorzystać z tej wygodnej pozycji!

2.3 Jaki skład sofy z funkcją relaksu wybrać?

Sofa z funkcją relaksu to przede wszystkim sofa. Dostępna jest zatem we wszystkich kształtach i materiałach. Od Ciebie zależy, które wybierzesz!

A. Dlaczego warto wybrać sofę z funkcją 3-lub 2-osobową?

Sofy 3-osobowe posiadają przeważnie 2 siedziska z funkcją relaksu, jedno na każdym końcu sofy, natomiast sofy 2-osobowe mają wszystkie siedziska z funkcją relaksu.
Jeśli masz dużo miejsca, możesz połączyć 3- i 2-osobową sofę tego samego modelu, by stworzyć przytulną i harmonijną atmosferę w salonie. Dopasowany fotel stały lub z funkcją relaksu może dopełnić klimatu.
Do małych pomieszczeń wybierz sofę 2- lub 3-osobową w zależności od potrzeb!

B. Dlaczego warto wybrać sofę narożną z funkcją relaksu?

Sofy narożne z funkcją relaksu zapewniają maksymalny komfort, ponieważ łączą funkcję szezlonga z funkcją relaksu. Koniec z walką o to, kto wyprostuje nogi podczas oglądania filmu lub czytania książki! Każdy może wygodnie usiąść.
Sofa narożna z funkcją relaksu pozwala ugościć wiele osób jednocześnie!

2.3 Jaki materiał wybrać dla sofy z funkcją relaksu?

A. Dlaczego warto wybrać sofę z funkcją relaksu ze skóry?

Wysoka jakość nigdy nie wychodzi z mody, sofa skórzana z funkcją relaksu wniesie elegancję do Twojego salonu.

By wybrać sofę skórzaną z funkcją relaksu, trzeba najpierw wybrać rodzaj skóry. Sofy wykonuje się ze skóry bydlęcej lub bawolej. Skóra bawola ma naturalne i nieregularne ziarno i jest grubsza niż skóra bydlęca. Charakteryzuje się wysoką jakością i trwałością. Skóra bydlęca ma natomiast pół-grube ziarno i jest częściej stosowana , ponieważ jest bardzo wytrzymała.

By określić jakość skóry, należy również sprawdzić, jaka jej część użyta została do produkcji sofy. Najbardziej szlachetna część zwana jest skórą licową. Doskonale nadaje się ona dla miłośników skóry, ponieważ zachowuje naturalne ziarno. W większości przypadków sofa wykonywana jest z dwoiny licowej korygowanej, odmiana ta sytuuje się między skórą licową a dwoiną mizdrową. Skóra ta jest bardziej jednolita i regularna, ponieważ poddaje się ją szlifowaniu. Ostatnia warstwa zwana jest dwoiną mizdrową. Jej bardziej surowy wygląd pozwala stworzyć ceniony klimat vintage. Jest ona najtańsza i nadaje się również dla osób, które nie dysponują dużymi środkami.

B. Dlaczego warto wybrać sofę z funkcją relaksu z ekoskóry?

Sofy z funkcją relaksu wykonane z ekoskóry mają wiele zalet. Ekoskóra to pomysłowa mieszanka poliuretanu i tkaniny o wyglądzie skóry, przyjemna w dotyku. Bardzo przypomina skórę, a jej koszt jest znacznie niższy, to świetny wybór, jeśli nie możesz wydać zbyt dużo!

Dzięki swojemu składowi sofa z ekoskóry jest wyjątkowo praktyczna i doskonała dla dużych rodzin i osób, które nie chcą poświęcać zbyt dużo czasu na pielęgnację sofy. Wystarczy przetrzeć ją gąbką, by usunąć ewentualne plamy czy zabrudzenia.

C. Dlaczego warto wybrać sofę z funkcją relaksu z tkaniny?

Sofa z tkaniny, miększa w dotyku niż sofa skórzana lub z ekoskóry, cieszy się dużą popularnością. Tkanina jest dostępna w wielu kolorach, można ją prać i jest tańsza niż inne pokrycia. Świetnie nadaje się więc dla miłośników pięknych wystrojów, którzy nie dysponują dużymi środkami!

D. Dlaczego warto wybrać sofę z funkcją relaksu z dwóch materiałów?

Wahasz się nad wyborem materiału nowej sofy? Wybierz sofę z dwóch materiałów! Sofa wykonana ze skóry i tkaniny lub ekoskóry i tkaniny to zalety tych dwóch materiałów w jednym meblu!

2.4 Jakie są możliwe opcje sofy z funkcją relaksu?

A. Jak zapewnić sofie z funkcją relaksu więcej praktyczności?

Wygodne sofy z funkcją relaksu mogą również posiadać schowki lub składane półki z uchwytami na kubki. Dzięki nim spędzisz wygodne wieczory!

B. Potrzebujesz jeszcze większego komfortu dla maksymalnego rozluźnienia?

By zwiększyć poczucie komfortu, możesz wybrać sofę z funkcją relaksu wyposażoną w zagłówki wielopozycyjne, które podnoszą się i opuszczają według Twoich potrzeb, oraz w podnoszone podłkietniki zapewniające lepszą pozycję siedziska.

3. Jak zamontować i pielęgnować sofę z funkcją relaksu?

Jeśli myślisz o sofie z funkcją relaksu z mechanizmem elektrycznym, musisz ustawić ją blisko źródła prądu, który jest niezbędny do działania mechanizmu. Jeśli skłaniasz się ku sofie z funkcją relaksu z mechanizmem ręcznym, możesz ustawić ją w dowolnie wybranym miejscu.

Poza tym wiele sof z funkcją relaksu nie może przylegać do ściany, ponieważ przy rozkładaniu siedzisko przechyla się, a oparcie się cofa, wykraczając za tylną część sofy. Konieczne jest zostawienie miejsca za sofą, by móc ją przechylić.

By zaspokoić wszystkie oczekiwania, opracowano mechanizm umożliwiający przysunięcie sofy z funkcją relaksu do ściany. Mechanizm ten nosi nazwę Zero Wall. Tak jak w przypadku mechanizmu relaksacyjnego ręcznego i elektrycznego przyciski z boku podłokietnika siedziska z funkcją relaksu umożliwiają przechylenie oparcia i podnóżka w dowolny sposób, jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych sof z funkcją relaksu oparcie nie przechyla się, dzięki czemu nie tracimy miejsca. Sofę można zatem bez problemu przystawić do ściany!

4. Sofy z funkcją relaksu marki premium

Sofy z funkcją relaksu Linea Sofa charakteryzują się komfortem, elegancją i jakością. Sofy LINEA SOFA wykonane są materiałów wysokiej klasy i posiadają staranne wykończenia. Stale dążąc do innowacyjności, Linea Sofa oferuje dopracowane kolekcje praktycznych, modnych sof z górnej półki.

Zobacz także:

Przewodnik zakupów
Przewodnik zakupów
Przewodnik zakupów
Przewodnik zakupów